Фічери

The Immigrant Artist Biennial (Нью-Йорк) оголосила 48 художників_ць 2023 року, чотири з них — українки

10 липня, 2023

The Immigrant Artist Biennial оголосила список художників_ць, які візьмуть участь новій виставці 2023 року: “Зони контакту”. До списку художників увійшли українська художниця Марія Куликовська, яка покинула Україну на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році, а також нью-йоркські українські художниці Slinko, Кеті Халфін та Майя Гаюк. Україна та проблематика війни, що триває, посідають чільне місце на бієнале: українські художники представлені у трьох із чотирьох групових виставок, у просторі EFA Project Space відбудеться панельна дискусія про Україну, а кураторка та мистецтвознавиця Валерія Шиллер, колишня головна редакторка Artslooker, напише есе для каталогу бієнале.

Каті Халфін. Wide Open #2 English Morse Code, 2021. Бавовна, металева нитка, дерев’яний прут. Надано художницею та The Immigrant Artist Biennial.
  48 художників_ць, які беруть участь у бієнале, походять з понад 35 країн світу і використовують сторітелінг, матеріальну пам'ять та проекції майбутнього діаспори, щоб долати конфлікти та перетинати численні політичні кордони через групові виставки, персональні презентації та публічні програми в EFA Project Space, NARS Foundation, Accent Sisters, Alchemy Gallery, Artists Alliance, Wendy's Subway та Бруклінському музеї: на всіх майданчиках у Нью-Йорку та Нью-Джерсі. Розкриваючи концепцію першої бієнале 2020 року, кураторки Б'янка Абді-Борагі, Анна Мікаела Екстранд і Кетрін Адамс розповідають, що мета бієнале  —  “озвучити досвід іммігрантів задля розбудови солідарності”.

Засновниця та художня директорка TIAB Катя Гроховські, яка емігрувала з Одеси в в 1990-х роках, має особистий інтерес у побудові інформативного діалогу та підтримки українського мистецтва, боротьби з російським вторгненням і, майбутнього. Вона є активною захисницею і частою спікеркою України в Нью-Йорку. Анна Мікела Екстранд писала про Український павільйон на Венеційській бієнале, брала інтерв'ю у Антивоєнної коаліції для Cultbytes та Artspiel, а також інтерв'ю у Юлії Бєляєвої для Artslooker. Про взаємодію бієнале з Україною Анна Мікаела каже: "Необхідно відповідати на виклик часу, розширяти концептуальні рамки бієнале, і включати художників_ць, які працюють за межами США, особливо українських —   війна, що триває, спонукала нас замислитися над тим, що означає жити у вигнанні та як це впливає на творення мистецтва".

У The Immigrant Artist Biennial 2023 участь візьмуть: 
Slinko
Emilio Rojas
Erika DeFreitas
Pritika Chowdhry
Maria Kulikovska
Rafael Yaluff
Golnar Adili
Keli Safia Maksud
Mila Panic
Jovencio de la Paz
Marcelo Brodsky
Nida Sinnokrot
Young Joo Lee
Kathie Halfin
Carlos Franco
Masha Vlasova
Umber Majeed
Keren Anavy
Sanié Bokharie
Sa’dia Rehman
Magdalena Dukiewicz
Jonathan Ojekunle 
Bonam Kim
Mia Enell 
Coralina Rodriguez-Meyer
Ala Dehghan 
Felipe Baeza 
Leila Seyedzadeh
Francesco Simeti
Nicholas Oh & Ayoung Justine Yu
Jamie Martinez
Raul de Lara 
Joiri Minaya
Selva Aparicio 
Lilian Shtereva
Nyugen Smith 
Anina Major
Tariku Shiferaw
Dominique Duroseau
Anna Ting Möller 
Linnéa Gad
Alexander Si 
Maya Hayuk
Juna Skënderi
Ana Armengod
Neema Githere  
and Christopher Unpezverde Núñez.

The Immigrant Artist Biennial 2023: Contact Zone  відбудеться у Нью-Йорку та Нью-Джерсі з вересня по грудень 2023 року. Слідкуйте за оновленнями в Instagram TIAB. 

Share: