Фічери

UPD: Будинок-музей Поліни Райко під водою через підрив росіянами Кахівської ГЕС

6 червня, 2023

Дім-музей Поліни Райко. Зображення з сайту Фонду Поліни Райко

Вночі, у вівторок, 6 червня 2023, Росія вчинила терористичний акт на території України, підірвавши дамбу Каховської ГЕС. Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає.
Cтаном на 7 червня, будинок Поліни Райко пішов під воду, поівдомляє у Facebook художник та співзасновних Фонду Поліни Райко Семен Храмцов. Команда, яка доглядала за музеєм, вимушена була евакуюватись. Люди потребують їжі, ліків, питної води: ЗБІР ТУТ. 
Знищення дамби спричинило одну з наймасштабніших екологічних, техногенних та гуманітарних катастроф. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. На момент публікації новини, проводиться евакуація з районів ризику та забезпечити питною водою всі міста й села, які забезпечувалися водою з Каховського водосховища.  
Дім-музей Поліни Райко. Кадр з 3D туру зробленого Sun Media Group

Музей Поліни Райко розташований в місті Олешки на Херсонщині, що нарази перебуває під окупацією. Поліна Райко, знакова представниця Українського ар-брют, народилася 15 травня 1928 року. Почала малювати в 69 років, зобразивши білого голуба на хвіртці свого будинку. За кілька років Поліна вкрила малюнками всі поверхні свого будинку в Олешках: стіни, ворота, паркан, літню кухню. Навіть могили родичів на кладовищі. Вона померла в 75 років. За посиланням можна подивитись 3D екскурсію домом Поліни Райко.  

Підтримати Фонд Поліни Райко можна тут
https://polinaraiko.com/donate/
Share: