Мистецький гід Києвом. Перше, друге, третє червня

27 травня, 2023

Фрагмент картини Деніса Саліванова Immune, 2022, робота з колекції UMCA

 

«Ти як? Виставка і дискусія» в Українському Домі

1.06 — 25.06, Національний Центр «Український Дім», Хрещатик 2 
Для відвідувачів виставка «Ти як?» відкриється з 1 червня, 10:00. Вхід за квитками.

«Ти як?» — запитання, яке за останній рік перетворилося в усталений прояв любови. З 1 по 25 червня Український музей сучасного мистецтва, платформа культури памʼяті Минуле / Майбутнє / Мистецтво та Національний центр «Український Дім» презентують проєкт «Ти як?» — виставку мистецьких робіт українських художників про досвід 2022 року та дискусійну програму, присвячену комеморації російсько-української війни.  Виставковий проект підсумовує досвід наших емоційних гойдалок, залежності від новин, порятунку і самопожертви, страху і надії через роботи понад 100 сучасних українських художників та художниць. Їх висловлення, створені після повномасштабного вторгнення росії в Україну, займуть усі 5 поверхів Українського Дому. Це — перший проєкт Українського музею сучасного мистецтва (UMCA). За словами організаторів і організаторок, час є головним куратором цієї виставки. Через практики художниць і художників  його невпинний рух досліджують вісім кураторів і кураторок: Єгор Анцигін, Ольга Балашова, Галина Глеба, Юлія Карпець, Анна-Марія Кучеренко, Катя Лібкінд, Тетяна Лисун та Олександр Соловйов.  17–18 червня триватиме дискусійна програма «Мистецтво та війна» — цикл розмов про досвід українського суспільства та формування пам’яті. 

«Норм»

На питання «Як ти?», яке озвучує не лише кураторська група виставки в Українському Домі, а й  кожен/а, хто турбується про іншу/іншого, окремим проектом відповідає Микита Кадан. Художник відкриє у ці ж дати колективну квартирну виставку «Норм» про нову нормальність (з матеріалу катастрофи).  
 

НЕМА/Є. Вольт Агапєєв, Діма Толкачов, Dymchuk Gallery 

2.06 - 25.06.2023
Відкриття 2 червня о 18:00, Ярославська 21, для відвідувачів галерея відкрита з 15:00 

Dymchuk Gallery представляє проєкт НЕМА/Є Вольта Агапєєва та Діми Толкачова, до якого увійшли роботи, що зʼявились, здебільшого, після повномасштабного вторгнення. Тематично проєкт зосереджений на відчутті розмитості часу, яке є наслідком війни що триває. Напівфантомні образи робіт вказують на цілком реальну проблему емоційного спустошення. Через метафоричні паралелі автори залишають простір для сподівань, що цей стан можна подолати. * З кураторського тексту: « топографічні мапи стають слідами минулого – привидами вулиць, яких уже немає. вчора і сьогодні злились у вічнотриваюче тепер, а завтра розпливається примарою між нема і є. ми віримо, що відбудуємо міста, але не знаємо як скоро відновляться емоційні попелища. відчуття майбутнього повертає лише надія в те, що усі пустирі оживуть, а порожнини, врешті-решт, заповняться. однак, від нас залежить чим саме: смутком за як було до чи радістю від як ніколи раніше.»

Діма Толкачов, з серії Трави-2, 2022. Цифровий друк , зображення надано Dymchuk Gallery

Говорю про cебе? Говорю про тебе, Voloshyn Gallery

02.06.2023 – 09.07.2023
Відкриття: 2 червня з 18:00 до 20:00, Терещенківська 13

Voloshyn Gallery представляє груповий проєкт «Говорю про себе? Говорю про тебе». Куратор виставки – Микола Рідний. На виставці буде представлено відеороботи Катерини Вишневої, Відкритої Групи, Сашка Протяга, Даші Чечушкової та Каміли Янар.В контексті війни, поняття досвіду людини стає тотожним поняттю травми. Усталеним є твердження про те, що колективна травма складається з індивідуальних історій. Але чи справді це працює так, як звучить? Медійна репрезентація війни може витісняти з пам’яті навіть побачене на власні очі. Виставка демонструє переформатування травми як художній метод. Вдаючись до перформативних дій, художники та художниці не документують війну, а рефлексують власний досвід або досвід друзів та знайомих.

Сашко Протяг, кадр з відео «My Favorite Job», 2023, зображення надано Voloshyn Gallery


«Документація хепенінґу», Нікіта Кравцов. The Naked Room

02.06—02.07.2023
Відкриття: 2 червня о 19:00, Рейтарська 21

«Документація хепенінґу» — перша за довгий час персональна виставка Нікіти Кравцова в Києві. Нікіта  мешкає в Парижі з 2015 року, але його практика залишається пов’язаною з українською політичною аґендою та мистецьким середовищем. Його мурали щоденно комунікують з містянами в публічному просторі Відня, Парижа та Найробі. Серед цієї практики вирізняється хепенінг «Фіксація акту геноциду», що її художник провів у травні 2022 року в Музеї сучасного мистецтва Бордо. Хепенінґ початково був задуманий як відповідь на заяву президента Макрона про те, що події в Бучі не є геноцидом українського народу. Акція набула нової форми завдяки обраному Кравцову методу документації — живопису. Саме цей повільний медіум створює необхідну дистанцію, щоб говорити про злочини проти людяності.

Нікіта Кравцов. Фіксація факту геноциду, 2022, акрил, полотно

«Дні, дні», Софія Київська, Хлібня

 3.06 – 3.07.2023
Для відвідувачів виставка «Дні, дні» відкриється з 3 червня.
Вхід за квитками Софії Київської. Володимирська вулиця, 24 

Ми часто міряємо життя днями, але з чого ж вони складаються? Що ми проносимо з одного дня в інший? Які є ознаки нашого  «сьогодні»? Що і кого пам'ятаємо з вчора? А з попередніх років?  «Дні, дні» – спроба тотальної інсталяції про щоденність та ритуали, які стають життєво необхідними у буремні часи.  Куратором проекту виступає Станіслав Туріна, співзасновник самоорганізованої галереї Detenpyla (Львів), групи художників і художниць з синдромом Дауна та без ательенормально і Відкритої групи, яка 2019 року представила проєкт на Венеційській бієнале. Станіслав коментує підготовку до відкриття: "Перед тим, як зрозуміти цю виставку, її доведеться відчути. Як саме її, виставку, можна побачити? В дечому це система дзеркал, розкиданих по експозиції, щось в цьому є про наші дні, про пошуки відгуку, співрозмовника, підтримки. На цій виставці не обійдеться без "творів-каміння". Це будуть роботи з специфічною густиною, які вмикають нашу увагу». У виставці візьмуть участь Тіберій Сільваші, Люся Іванова, Павло Ковач молодший, Дарія Кузьмич, Лада Наконечна, Добриня Іванов, Ярослав Футимський, Олексадр Єльцин, Ася Красільнікова, Євген Голубєнцев, Аркадій Штипель, Богдана Давидюк, Олександр Суровц'ов, Ірина Голобородько, Мар'яна Клочко, Руслан Тремба і Віра Мінайлова, Understructures, Костянтин Смолянінов, Василь Димид, Ліза Білецька. Виставка у Софії Київській стане першою з серії проєктів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що заплановані thesteinstudio – самоорганізованим простором, що має на меті популяризацію сучасного українського мистецтва та побудову мережевого ком’юніті. 
Люся Іванова, «Як пояснити цей світ ще ненародженому», папір, акріл. Робота буде представлена на виставці «Дні, Дні» в Софії Київській
 
 

Квест від Artslooker. Дослідниці і дослідники, до вашої уваги!

Київ відновлює сили, демонструючи це великою кількістю проєктів, що опрацьовують досвід війни. Виставки от-от відкриються для відвідин. Хоч і йдеться про важкі травми, поверненню до життя можна і хочеться лише радіти.  Чи помітили ви спільність у кураторських висловленнях проєктів «Як ти?» в Українському Домі, «Дні,дні» в Хлібні Софії Київської, «Нема/є» в Dymchyk Gallery, та інших? Artslooker пропонує гонорар у 100 Євро та публікацію статті авторки або автора, які, пройшовши весь маршрут, проаналізують питання зміненого воєнного часу – днів, хвилин, щоденності, позачасовості – що його виділяють мистецькі колективи виставок червня 2023 року. 

Чекаємо проєкти ваших статей до 12.07.2023 на скриньку artslookers@gmail.com. Відлік почався!    
 
Share: