Фічери

Копія за $ 10 млн: Sotheby’s подав до суду на Christie’s через приховання фактів

30 жовтня, 2018
Картина, що виявилася підробкою Франса Халса. Фото: © Sotheby's

Картина, що виявилася підробкою Франса Халса. Фото: Sotheby’s

Аукціонний будинок Sotheby’s подав до суду на свого конкурента Christie’s з приводу продажу за $ 10 млн картини Франса Халса, яка виявилася підробкою. Картину була продана у формі приватної угоди за посередництва Sotheby’s.

Sotheby’s намагається довести, що мистецтвознавці Christie’s, які раніше сумнівалися в авторстві цієї роботи приховали свої сумніви. Після встановлення, що це підробка Sotheby’s був змушений повернути покупцеві $ 10 млн  і тепер подає також до суду на арт-дилера Марка Вайса та його художню галерею, яка володіла роботою, щоб відшкодувати збитки. Картина раніше належала французькому колекціонерові Джуліану Руффіні, якого звинувачують у виготовленні та збуті підроблених картин старих майстрів.

Суддя дозволив Sotheby’s допитати фахівців Christie’s, включаючи того, хто заявив французькій поліції, що у «аукціонного будинку було занадто багато сумнівів» щодо цієї роботи. На думку Sotheby’s, це підкріпить твердження про підробку проданої картини.

Читайте: У французькому музеї половина робіт виявилися підробками

Судовий процес у Вищому суді Лондона намічений на квітень. Адвокати арт-дилера Марка Вайса, який купив картину у Руффіні, заявили в суді, що Вайс і дальше продовжує вважати картину Франса Халса. А також, оскільки під час продажу картини через Sotheby’s в 2011 році вона вважалася експертами справжньою роботою голландського художника, він не має наміру повертати аукціонному будинку покупну ціну.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: