Фічери

У французькому музеї половина робіт виявилися підробками

3 травня, 2018
Відвідувачі дивляться на картину Le clocher de Ria (Дзвіниця Ріа) в музеї, присвяченому французькому художнику Етьєну Террусу. / Фото: Раймонд Ройг / AFP / Getty Images.

Відвідувачі дивляться на картину Le clocher de Ria (Дзвіниця Ріа) в музеї, присвяченому французькому художнику Етьєну Террусу. / Фото: Раймонд Ройг / AFP / Getty Images.

Керівництво французького державного музею, присвяченого творчості художника Етьєна Террюса, виявило, що більше половини виставлених у музеї картин – підробки. 

Перша підробка була знайдена, коли мистецтвознавець, який працював над новою виставкою, зауважив, що на одній з пейзажних картин будівлі, побудовані вже після смерті Террюса (1922 рік). Після цього експерти визначили, що 82 з 140 творів мистецтва, виставлених в державному музеї, — підроблені.

Багато робіт були куплені на гроші муніципальної влади — збиток склав 160 тисяч євро. Деякі картини були передані двома місцевими організаціями, які збирали гроші на придбання полотен через благодійність. Частина картин музей отримав від приватних колекціонерів.

Читайте: Виставлені у бельгійському музеї картини Малевича, Кандинського, Гончарової – поставлені під сумнів

Музей розташований в містечку Ельзи, де Террюс народився. Мер Ів Барніол назвав подію катастрофою. «Я ставлю себе на місце всіх людей, які прийшли в музей, подивилися на ці підробки, заплативши за вхід. Це неприйнятно, і я сподіваюся, що ми знайдемо відповідальних», — поскаржився він.

Поліція конфіскувала підроблені твори мистецтва і намагається знайти продавців картин. Після інциденту багато експертів почали бити на сполох з приводу підробок в музеях — на їхню думку, як мінімум 20 відсотків всіх полотен у великих музеях по всьому світу не належать заявленим авторам.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

Share: