/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Sotheby’s змушений повернути покупцеві $ 10 млн

5
Картина, що виявилася підробкою Франса Халса. Фото: © Sotheby's

Картина, що виявилася підробкою Франса Халса. Фото: © Sotheby’s

Аукціонний будинок Sotheby’s змушений повернути покупцеві $ 10 млн, яку той сплатив за роботу Франса Халса. Як виявилося, придбане полотно голландського живописця було підробкою.

Після того як в цьому році з’явилися сумніви в автентичності картини, аукціонний будинок найняв незалежну фірму для проведення технічної та криміналістичної експертизи. В результаті було виявлено, що при створенні полотна використовувалися сучасні матеріали. Експерти вже називають цю ситуацію «одним з найбільших скандалів на ринку старих майстрів», який зробить покупців дуже і дуже обережними. Картина потрапила на арт-ринок з того ж джерела, що і «Венера», яку також приписували Лукасу Кранаху Старшому.

Читайте: Відомому американському актору підсунули копію картини 

Нагадаємо, декілька тижнів тому розгорівся скандал, коли експерти з образотворчого мистецтва заявили, що багато картин, приписувані кисті старих майстрів, можуть виявитися підробками. Всього йдеться про більш ніж 25 робіт на загальну суму близько $ 260 мільйонів.  Сумніви в дійсності низки робіт виникли після того, як у князівської родини Ліхтенштейну вилучили картину Кранаха «Венера», датовану 1531 роком. Вона була продана в 2013 році в лондонській галереї Colnaghi за $ 7,8 мільйона.

10.10.2016

Схожі записи