Фічери

Виставка про Червоноград, танки Ревковського і Рачинського, лекція Тімоті Снайдера, академічні та електронні концерти, виставка українців у Парижі: події лютого

8 лютого, 2024

Ключові мистецькі події в Україні

Виставка Даниїла Ревковського й Андрія Рачинського «Степ Мікі Маусів»

Дати: 2 лютого 2024 – 5 травня 2024
Адреса: Одеса, Софіївська, 5А, (Одеський національний художній музей)
Час роботи: Вт–Нд, 11:00–17:00
Ціна квитка: 100 гр

Організатор/-ки: Одеський національний художній музей, платформа Минуле / Майбутнє / Мистецтво

Андрій Рачинський, Даниїл Ревковський, «Степ Мікі Маусів». Архіви, 2022–2023. Серія фотографій і малюнків на папері. Джерело: платформа Минуле/Майбутнє/Мистецтво.
«Степ Мікі Маусів» презентує художнє дослідження Даниїла Ревковського та Андрія Рачинського, засноване на факті, що саме на території України було знищено більше танків, ніж у будь-якій іншій країні світу. В експозиції митці зібрали архів фотографій танків, підбитих на території України за останні 100 років.

Назва проєкту посилається на прізвисько, яке німецькі військові часів Другої світової війни дали радянським БТ-7 та Т-34-76 зразка 1942 року — Мікі Мауси. Відкриті люки машин нагадували їм вуха диснеївського персонажа. Фантасмагоричність цієї метафори віддзеркалена в альтернативно-історичній частині проєкту — серії малюнків, які, за легендою, буде знайдено в Харкові в 2153 році. В експозиції також можна подивитись короткометражку «Степ Мікі Маусів. Шукачі», зняту у 2022 році в Харківській області.

Проєкт «Схема збірки»: виставка Юрія Болси «Червоноград»

Дати: 6 лютого 2024 – 18 лютого 2024
Адреса: Київ, вул. Антоновича 102-104 (ЦСМ M17)
Час роботи: Вт–Нд, 11:00–20:00 (18 лютого 2024 М17 буде зачинено з технічних причин)
Ціна квитка: Вхід за реєстрацією
Реєстрація: https://bit.ly/496xZ1d

Організатор/-ки: Центр сучасного мистецтва М17

Юрій Болса, «80100», 2021. Джерело: supportyourart.com
«Червоноград» — змінна виставка художника Юрія Болси, що є частиною більшого проєкта «Схема збірки», сфокусованого на презентації художників із артмайстерень у Київському інституті автоматики. Експозиція розповідає особисту історію про зв’язок митця з рідним містом Червоноград Львівської області. Болсі важливо говорити про нього, адже це одне з багатьох індустріальних міст, про які мало хто знає. На виставці він нанизує спогади, емоції та події, що вплинули на розвиток Червонограда і самого митця в ньому. «Схема збірки» розповідає про історію художній майстерень у Київському інституті автоматики через роботи понад 60 митців.

Концерт Kyiv Dispatch gets packed: аудіоказка «Тринадцять історій у темряві»

Дати: 8 лютого 2024
Адреса: Київ, вул. Ярославів вал, 7 (Будинок актора)
Час роботи: 19:00
Ціна квитка: 200–250 грн

Організатор/-ки: Музична агенція «Ухо»
Куратор/-ки: Саша Андрусик

Афіша концерту Kyiv Dispatch gets packed із аудіоказками «Тринадцять історій у темряві», 2024. Джерело: instagram.com
Концерт представить добірку дитячих аудіоказок, заснованих на книзі «Тридцять історій у темряві» письменниці Галини Ткачук. Це — збірка абсурдистських і комічних страхачок, за яку авторка отримала премію «Дитяча Книга року BBC». В описі концерту згадуються «шаблезубі монстри», «серединожери», «акордеон на слизькій зимовій стежці», «брехло нещасне», «зневажені балабони» та «розбедзявки».

Музику створюватиме ujif_notfound (у лайв режимі), допомагатимуть Аліса Гаспид (електроніка) та Євген Ульянов (перкусія). 

Музичне агентство «Ухо» організовує концерти академічної та імпровізаційної музики в Києві, засноване Євгеном Шимальським та Сашею Андрусик (виконавча продюсерка — Катерина Сула).

Презентація українського перекладу книги Джорджо Аґамбена «Прийдешня спільнота»

Дати: 9 лютого 2024
Адреса: Київ, пров. Микільський, 1/25 (книгарня «Сенс»)
Час роботи: 19:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: Культурна інституція «Міжвухами»
Співорганізатор/-ки: Видавництво «Синтеза», Istituto Italiano di Cultura Kiev, книгарня «Сенс»

Обкладинка українського видання «Прийдешньої спільноти» Джорджо Аґамбена, штудія Матвія Вайсберґа до картини П’єро ді Козімо «Спорудження палацу» (2003), приватна колекція. Джерело: syntezapublishing.com
Українське видання «Прийдешньої спільноти» сучасного італійського філософа Джорджо Аґамбена — перший результат роботи студентів Школи перекладачів, заснованої культурною інституцією «Міжвухами». Переклад зробили учні класу перекладача Івана Іващенка. Ця книга стане першою публікацією новоствореного видавництва «Синтеза». На події представники всіх сторін, а також філософ Тарас Лютий, розкажуть про цінність вітчизняних перекладів світової філософії.

Виставка «Висвітлення»: Артисток Михайла Палінчака 

Дати: 10 лютого 2024
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 28, Мала Галерея Мистецького арсеналу
Час роботи: 15:00
Ціна квитка: Вхід за реєстрацією
Реєстрація: https://bit.ly/3UxmJGB

Організатор/-ки: Мала Галерея Мистецького арсеналу, Мистецький арсенал
Модераторка: Олена Гусейнова

Фото Михайла Палінчака, Бородянка, 6 квітня 2022. Джерело: lb.ua
«Висвітлення» — персональна фотовиставка військового фотографа Михайла Палінчака, який знімав військові злочини РФ у Херсоні, Ізюмі, Бучі, Ягідному та на Чорнобильській АЕС. Під час artist talk можна дізнатись про досвід зйомки у деокупованих містах і поставити власні запитання. 

Михайло Палінчак (1985, Ужгород) — український документальний та вуличний фотограф, наразі живе та працює в Києві.

День відкритих майстерень у Київському інституті автоматики

Дати: 10 лютого 2024
Адреса: Київ, вул. Нагірна, 22 (Інститут автоматики)
Час роботи: 12:00–20:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: Інститут автоматики

Перший день відкритих дверей у майстернях Інституту автоматики у 2024 році. На події можна подивитись на роботу 22 молодих художниць і художників. 

«Hypogonadism»: Аудіовізуальний лайв виступ Ujif_notfound

Дати: 11 лютого 2024
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 10 (Мистецький Арсенал)
Час роботи: 14:00
Ціна квитка: 60–250 грн

Організатор/-ки: Мистецький Арсенал

Виступ Георгія Потопальського, відомого під ніком Ujif_notfound — частина проєкту Мистецького арсеналу «Співіснування з темрявою». Проєкт фокусується на осмисленні та репрезентації віялових відключень, запроваджених в Україні після початку російських обстрілів критичної енергетичної інфраструктури у 2022 році.

Ujif_notfound — медіапроєкт, створений в Києві у 2007 році Георгієм Потопальським. Його практика заснована на живих виступах із генерацією звукових і візуальних потоків у режимі реального часу. На подіях митець створює унікальний аудіовізуальний простір, який існує тільки під час виконання, і точне відтворення якого майже неможливе.

Концерт українського авангардиста Всеволода Задерацького

Дати: 22 лютого 2024
Адреса: Київ, вулиця Малопідвальна, 21/8 (MUSIC HUB)
Час роботи: 19:00
Ціна квитка: Вхід за реєстрацією
Реєстрація: https://bit.ly/3U4HVU5

Організатор/-ки: VERE MUSIC FUND

Всеволод Задерацький. Джерело: varianty.lviv.ua

На події відвідувач/-ки зможуть почути твори (прелюдії, «порцелянові чашки» та «мікроби лірики») українського композитора та піаніста XX століття Всеволода Задерацького. Його вважають предтечею російського музичного авангардизму, який передбачив музичні відкриття російського композитора Дмитра Шостаковича та німецького композитора Пауля Гіндеміта. Виконавці — Роман Рєпка й Олександра Сорока (фортепіано). MUSIC HUB — простір для молодих музикантів та слухачів, створений фундацією VERE MUSIC FUND.

Українські проєкти в Європі

Київська переніале в Берліні

Дати: 23 лютого 2024 – 9 червня 2024
Адреса: Німеччина, Берлін (nGbK am Alex, station urbaner kulturen/nGbK Hellersdorf, Between Bridges, Prater Galerie)
Час роботи: різний
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: Київська бієнале
Співорганізатор/-ки: nGbK am Alex, station urbaner kulturen/nGbK Hellersdorf, Between Bridges, Prater Galerie
Куратор/-ки: Йорґ Гайзер, Шахін Зарінбал, Сергій Климко, Констанце Мустерер, Віктор Нойман, Лена Пренц, Чан Мілева Растович, Вольфґанґ Тільманс
Арт-директор: Василь Черепанин

Афіша Київської переніале в Берліні, 2024. Джерело: instagram.com
Київська переніале (від організаторів Київської бієнале) присвячена 10-річчю революції на Майдані та війни РФ проти України. Проєкт, що є продовженням Київської бієнале 2023 року, об’єднає 4 локації у Берліні. Першою подією стане лекція історика Тімоті Снайдера «Диво-жінка та орки: українська історія та західні легенди» — 16 лютого о 18:00 (берлінський час). 23 лютого команда проєкту проведе прес-конференцію для ЗМІ. Інші події проєкту можна знайти у програмі.

Виставка спирається на ідею «переніальності», що означає «тривалість», «витривалість» або «наполегливість». Вона представить роботи українських митців, сфокусовані на нагальних питаннях воєнної дійсності: питаннях воєнної травми, еміграції, соціополітичної поляризації в європейських суспільствах і деколоніальних тенденцій у сучасній східноєвропейській культурі та політиці.

BIRUCHIY–BOROWIEC 023: колективна виставка у Варшаві

Дати: 25 січня 2024 – 15 лютого 2024
Адреса: Польща, Варшава, вул. Людвика Земенхофа, 1 (Український дім)
Час роботи: Пн–Сб, 10:00–18:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: резиденція Бірючий–Боровець 2023, Український дім у Варшаві
Куратор/-ки: Геннадій Козуб

Оксана Солоп, «Соняшникове життя», 2023. Джерело: надано організаторами.
Експозиція об’єднує роботи, створені протягом 433-447 днів повномасштабної війни митцями резиденції BIRUCHIY–BOROWIEC 023. Це — друга резиденція українського BIRUCHIY CONTEMPORARY ART PROJECT з початку великої війни Росії проти України.

Роботи на виставці, створені митцями з України, Чехії та Польщі, сфокусовані на спадщині тоталітарного режиму, яка вплинула на ці країни. Тут художники рефлексують про локальний контекст міста Боровець, досліджують точки перетину в сенсі колоніального впливу СРСР і РФ, а також розглядають теми корупції, соціальної нерівності та інші нагальні проблеми своїх держав.

Виставка Don’t Forget Me у Парижі

Дати: 18 січня 2024 – 2 березня 2024
Адреса: Франція, Париж, вул. Jacobб 54 (Perspective Galerie)
Час роботи: Вт–Сб, 11:00–18:30

Організатор/-ки: Perspective Galerie
Куратор/-ки: Ксенія Ульянова

Кадр із відеороботи Саши Тебула. Джерело: надано організаторами.
Виставка «Не забувай мене» об'єднує твори шести художників, чотири з яких — українці. APL315, Юлія Беляєва, Маша Сільченко, Тимур Постовий, а також Норман Бренедт та Саша Тебул представлять роботи в різних техніках: скульптура, фотографія та живопис. Усі вони взаємодіють між собою, засновуючись на ідеї пам’яті та її ваги у розумінні сучасного світу.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: