Фічери

За 5 хвилин обстрілу у Харкові пошкоджено 62 історичні об’єкти, 20 пам’яток архітектури

26 січня, 2024

Внаслідок російського обстрілу Харкова 23 січня 2024 року 62 об’єкти історичної спадщини міста були пошкоджені протягом 5 хвилин. Зранку Росія атакувала житлову забудову спальних районів, а пізно ввечері обстріляла історичний центр міста.

Пошкоджені архітектурні пам’ятки у Харкові внаслідок російської атаки 23 січня 2024. Фото: Віктор Дворніков.
Під удар потрапило два райони міста із щільною історичною забудовою: район Залопань з будинками XVIII- XX століть та центральна частина міста з забудовою кінця ХІХ —початку ХХ століття.

За даними HeMo: Ukrainian Heritage Monitoring Lab загалом постраждало 62 об'єкти історичної забудови, з них — 20 пам'яток архітектури та об’єкти рекомендовані до включення в перелік пам’яток архітектури місцевого значення та пам'ятки історії місцевого значення. Близько пʼятдесяти обʼєктів були пошкоджені вперше з початку повномаштабного вторгнення.

«Цей обстріл — наймасштабніший за пошкодженнями з усіх, що наша команда документувала за час повномасштабного вторгнення» — коментує Іван Щурко, керівник експедиційного напрямку HeMo Lab.

Зокрема, під удар потрапив будинок Національної академії правових наук України, побудований у 1896 році по проєкту Сергія Загоскіна для купця Германа Гельфериха, брата відомого промисловця Максиміліана Гельфериха.
Наслідки руйнувань будинку Національної академії правових наук України у Харкові, 2024. Фото: Віктор Дворніков.
«Внаслідок вибуху відбувся обвал даху, конструкцій горищного перекриття,  перекриття другого та третього поверхів, обвал стін і перегородок центральної частини 3го і 2-го поверхів і фрагментів стін другого поверху, виникла пожежа. Внаслідок обвалів знищено оздоблення інтер'єрів» — зазначає Віктор Дворніков, регіональний координатор експедицій Heritage Monitoring Lab у Харкові та Харківській області.

Цей обстріл також став наймаштабнішим за кількістю поранениих та загиблих. За даними прокуратури Харківської області, внаслідок атак 23 січня поранено більше ніж 60 людей, 10 людей загинуло.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: