Фічери

Відкриття персонального проєкту Сергія Петлюка у Voloshyn Gallery

8 грудня, 2021


16 грудня об 11:00 відбудеться відкриття персонального проєкту Сергія Петлюка під назвою «Індекс» під кураторством Оксани Карповець. Експозиція складається з тотальної мультимедійної  інсталяції, прем’єра якої відбудеться в Voloshyn Gallery.


У 2019 році Відкрита Група, готуючись до Венеційської бієнале, зробила дуже відважний, але й  утопічний крок — спробувала скласти список всіх «нині живучих українських  художниць/художників». Стати частиною цього списку можна було всім тим охочим без  відбору, хто вважав себе частиною сучасної української художньої спільноти.

Згідно з прес-релізом і отриманим електронним листам, тим, хто заповнив анкету, стало відомо, що: «офіційно ви є художником / художницею 58-ої Венеційської бієнале» та «протягом тривання проєкту, жорсткий диск з даними всіх учасників проєкту буде подарований неіснуючому  державному музею сучасного мистецтва України, і фактично започаткує його колекцію». 

Відповідно, цим актом, 1143 людини з одного боку десакралізували сам статус учасника Венеційської бієнале, а з іншого фактично легітимізували свою роль у внутрішньо українському мистецькому полі. 

Саме цей відкритий список Сергій Петлюк бере за основу у своїй новій роботі, ставлячи запитання: ким є український(а) художник(ця) в локальному та глобальному дискурсах, якою є його/її видимість, яким є арт ринок (якщо він є) в Україні і яка роль локальних арт інституцій в цих процесах.

Прем’єра цього  проєкту відбувається в Voloshyn Gallery, чи не єдиній українській арт інституції, що промує і показує місцевих художників за кордоном.

Детальніша інформація про виставку за посиланням.
Сергій Петлюк народився в 1981 р., медіа художник, живе та працює у Львові. Автор використовує різні мистецькі медіа, але головним чином відео (moving image) у поєднанні зі скульптурними інсталяціями для створення імерсивних просторів, де ключовим елементом часто є сам глядач. Відео, проєкції, звукові та кінетичні елементи, в поєднанні з ретельно продуманими архітектурними структурами, створюють високо зарядне середовище, що зачіпає і діє на тіло, почуття та розум глядача.

Мета полягає в тому, щоб передати надто знайомі, але часто непомітні й подавлені почуття і спогади, роблячи їх видимими та неминучими для глядача в незвичайній художній обстановці.Share: