Фічери

Відкриття виставки Юрія Андруховича та Нікіти Кадана в рамках проєкту «Ревізіоністський синдром»

6 грудня, 2021


3 грудня о 17:00 в Івано-Франківську відбудеться відкриття виставки в рамках художньо-дослідницького проєкту «Ревізіоністський синдром».

Це перша колаборація Юрія Андруховича та Нікіти Кадана, а  також перша інтервенція Кадана в локальний контекст Франківська.
Монтаж у франківській ратуші. Нікіта Кадан Автор фото: Юрій Бакай


У виставці йдеться про політично обумовлене «переписування» мистецької історії, а також про так звану «узгоджену картину світу» — в тому числі в психічному вимірі.

Виставка буде сформована зі спогадів N. — невідомого франківського художника, що по пам’яті відтворив картини, побачені на спільній виставці східно- та західноукраїнських авангардистів у Станіславові в 1931-ому.
N. Одна з робіт художника

Картини N. малював вже у зрілому віці — коли страждав на ревізіоністський синдром і вірив, що його розповіді про минуле впливають на перебіг подій та змінюють історичну дійсність.

У франківській Ратуші буде представлено понад 50 робіт N. — решта, ймовірно, була втрачена або знищена опікунами як мотлох.

Разом з роботами N. у проєкті можна буде почути архівний 10-хвилинний запис харківської радіопередачі, який, ймовірно, є єдиним свідченням існування виставки у просторі та часі.

Монтаж у франківській ратуші. Нікіта Кадан Автор фото: Юрій Бакай

Як зазначає куратор виставки та дослідник Нікіта Кадан:
Історія мистецтва деколи є ключем до політичної історії. Втім, історію мистецтва легше любити. ЇЇ хочеться захистити від крові та політичного бруду. Вона кровоточить та п'є кров по-справжньому, як і належить будь-якій історії людських справ.


В свою чергу, організаторка виставки Альона Каравай додає:
Цей проєкт багатошаровий. Уважний глядач точно зробить не одне відкриття, розглядаючи експозицію та слухаючи радіозапис. До такої уважності в наш швидкий час ми і запрошуємо — спочатку в нешвидке місто Івано-Франківськ, а з наступного року, сподіваюсь, і в інші міста.

Проєкт створено за долучення дослідницької групи митців за участі Нікіти Кадана, Юрія Андруховича, Олександра Сушинського та Лєри Полянськової. Втілюють та організовують команди агенції proto produkciia та франківської галереї «Асортиментна кімната».

Детальніша інформація про виставку за посиланням.

Нікіта Кадан (1982) — художник, куратор.
Народився та живе в Києві. Працює в напрямку інсталяції, скульптури, живопису та колажу. Член групи художників Р. Е.П. та кураторського й активістського об'єднання Худрада. Представляв Україну на Венеційській бієнале (2015). Роботу «Постамент. Практика витіснення (2009-2011)» обрали до постійної колекції паризького Центру Помпіду.

Юрій Андрухович (1960) – поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Народився та живе в Івано-Франківську. Учасник станіславівського феномену. Його твори перекладено і видано у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Сербії, США, Італії, Словаччині, Швейцарії, Іспанії, Чехії, Білорусі та ін.
Серед низки його літературних нагород – Ляйпцизька книжкова премія до європейського порозуміння (2006).

Лєра Полянськова (1982) – мультидисциплінарна художниця. Родом з Харкова, живе та працює в Києві. Працює в напрямках відео і саунд-арта. Учасниця SVITER art-group та культурної організації “Інституції нестабільних думок”. Співзасновниця Photinus Studio та експозиційного середовища Shukhliada. Брала участь в 57-й Венеційській бієнале (2018). 
В рамках стипендіальної програми Gaude Polonia 2018 була резиденткою WRO Art Center в Польщі.

Олександр Сушинський (1985) – куратор, художник, музикознавець, теоретик сучасного мистецтва. Переїхав у Західну Україну з Донецька, але сам родом з Долини. Засновник галереї «Da_sein» в Донецьку (2012-2014), куратор та художник «Галереї на Штейнбарга» в Чернівцях (2015-2018). Засновник незалежного лейблу da_sein_rec. (daseinrec.bandcamp.com ), що випускає сучасна композиторська музику. Аспірант Інституту проблем сучасного мистецтва, де досліджує фікцію як художній метод.

 Share: