Український дизайнер вручну створив кастомний календар

8 січня, 2024

Artslooker


Український дизайнер та художник Саша Биченко створив кастомний календар за допомогою ручного штампа-датера. Використовуючи типовий офісний пристрій, Биченко наносить кожну дату на календар окремо, повторюючи дію 366 разів відповідно до кожного дня високосного 2024 року.

Календар Саші Биченка. Усі фото надані художником.
«Монотонна механічна робота заспокоює, а одноманітне клацання штампа навіює згадки про безтурботні залізничні подорожі до моря», — зазначає автор. Биченко, який також є співзасновником студії Kultura та членом журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» від Мистецького Арсеналу, часто експериментує з нетиповими інструментами. «Створити щось красиве геть недизайнерським приладдям, яке для цього не призначене — ось що цікаво».
Мінімалістичний у дизайні, календар водночас різниться від примірника до примірника: жоден з патернів не повторюється, оскільки кожна дата наноситься вручну. «В процесі експериментів [зі штампом] я побачив що на аркуші вимальовується календар, який влучно передає суб’єктивне відчуття часу людиною», — коментує автор. Блоки календаря «пливуть», а деякі дати «з’їжджають» з сітки, метафорично натякаючи на нерегулярність нашого сприйняття часу.

Календар у форматі А3 випускається як open variable edition (нелімітований змінний наклад). 20% прибутку з кожного продажу автор спрямує на потреби Збройних сил України.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon
Share: