Фічери

Торговий майданчик STAMPSDAQ розпочав продаж ліцензованих NFT-токенів за мотивами творів з колекції НХМУ

1 лютого, 2022


З 1 лютого 2022 року компанія STAMPSDAQ у співпраці з Національним художнім музеєм України розпочинає продаж ліцензованих NFT-токенів за мотивами творів з колекції музею.

Ексклюзивне цифрове мистецтво в NFT-форматі буде доступне в 5-ти ступенях рідкісності на торговому майданчику STAMPSDAQ.


Програмісти, дизайнери і мистецтвознавці, об’єднавши свої знання і зусилля, понад три місяці працювали над створенням унікальної анімованої NFT-колекції українського мистецтва.

Завдяки їхній плідній роботі сьогодні кожний може стати власником шедевру музейного рівня, який належить до національного надбання України, в NFT форматі.

Як зазначає генеральна директорка НХМУ Юлія Литвинець:
Найкращі зразки українського мистецтва варті того, аби про них знали в усьому світі. Ми віримо, що маркетплейс STAMPSDAQ є тим майданчиком, який сприятиме популяризації українських художників та їхніх творів у різних куточках світу. NAMU завжди в авангарді сучасних музейних практик, тому для нас важливо, що наш музей перший в Україні, який наважився створити NFT колекцію. Думаю, що чи не найбільшу роль в цьому проєкті відіграє «додана вартість» цифрового мистецтва в форматі NFT – анімовані ефекти, які допомагають розкрити контекст написання твору, але водночас викликають бажання прийти до музею і побачити оригінал на власні очі.

Колекція STAMPSDAQ NFT арту включатиме такі полотна: 

  • “Маскарад” та “Автопортрет” Всеволода Максимовича 
  • ​“Жінка з квітами” Олександра Мурашко
  • “Міст. Севр” Олександри Екстер
  • “Козак Мамай” Петра Рибки. 

Ці твори в форматі NFT можна буде придбати  з 1 лютого на торговому майданчику STAMPSDAQ у 5-ти ступенях рідкісності: звичайний, рідкісний, суперрідкісний, ультрарідкісний та унікальний.

Ціна одного NFT-токену коливатиметься від 25 до тисячі доларів США на первинному ринку залежно від категорії рідкості та аукціонного попиту.

Крім самого NFT арту, залежно від ступеня рідкісності, покупець сможе отримати бенефіти: квитки до музею, екскурсію постійною експозицією музею, тематичну екскурсію по періоду відповідно до придбаного NFT-зображення, приватну екскурсію музеєм з лекцією про придбаний твір у форматі NFT (зараз іде узгодження деталей структури цих бенефітів з керівництвом музею і вони будуть доступні з березня 2022 року).

За словами CEO стартапу STAMPSDAQ Андрія Шаповалова:

Співпраця нашої компанії з Національним художнім музеєм України є тільки першим кроком в реалізації масштабного проекту трансформації художньої спадщини України в цифровий формат NFT та створення Українського Художнього Простору в Metaverse (Всесвітньому Цифровому Просторі). Протягом кількох наступних років сотні музейних творів України стануть доступні в NFT форматі і запропоновані колекціонерам з усього світу на STAMPSDAQ.

NFT-колекція Національного художнього музею поповнюватиметься на торговому майданчику STAMPSDAQ щодва тижні.

З другої половини лютого планується випуск серії NFT арту за мотивами творів Миколи Пимоненка — автора багатьох картин на сільську та міську тематику («Київська квіткарка» (1908), «Ідилія» (1908) та інші).

Детальніша інформація про проект за посиланням.
 


NFT — це унікальний цифровий актив, побудований на основі технології блокчейн. Токени NFT надають художникам і творцям контенту унікальну можливість монетизувати свої витвори. Сфера цифрового мистецтва була першою, де почалося масове використання NFT, завдяки здатності технології блокчейн забезпечувати унікальний підпис і право власності на NFT.

NAMU — найстаріший музей у Києві, відкритий у 1899 р. Володіє унікальною колекцією творів українського живопису, графіки, скульптури та іконопису від часів Київської Русі до сьогодення. Музейні фонди нараховують близько 40 тисяч одиниць зберігання (живопис, графіка, архівні документи, фотографія тощо). Колекція створювалась завдяки пожертвам відомих родин українських меценатів Ханенків, Терещенків, Вікентія Хвойки, Миколи Біляшівського.

STAMPSDAQ —  українсько-естонський стартап, що працює над створенням блокчейн-екосистеми цифрової філателії та мистецтва. Наша головна мета — надати можливість всім охочим купувати, продавати і обмінювати авторизовані поштові марки і твори мистецтва у вигляді цифрових активів NFT.


 Share: