Фічери

Jam Factory Art Center готує масштабне відкриття у серпні: оголошена тема програми

25 січня, 2022

Jam Factory Art Center оголосили тему цьогорічної програми, яка висвітлює тему розбудови екологічної взаємодії у суспільстві та має назву «Органічні спільноти».

Процес підготовки і ревіталізації комплексу будівель «Фабрики Повидла» на Підзамчі у Львові завершиться всередині цього року. У просторі запрацює інституція сучасного мистецтва Jam Factory Art Center.

До відкриття культурного центру команда і запрошені кураторки готують виставку, низку театральних постановок та концертів, дискусійну програму. 
Авторка візуальної роботи Олена Турянська

Як зазначає директорка Jam Factory Art Center Божена Пеленська:
7 років — саме стільки нам знадобилось, щоб із занепалої, понівеченої, але сповненої історії й харизми будівлі на Підзамчі збудувати нове серце району і міста. Також ми творимо артцентр, що урізноманітнить інтелектуальне дозвілля львів’ян та гостей, стане місцем, де відбуваються знакові події, піднімаються складні та актуальні теми локального і міжнародного значення. Це стало причиною, чому ми обрали таку тему проєкту відкриття Jam Factory.


Цьогорічна програма відкриття покликана залучити різні аудиторії до спільного пошуку нових способів взаємодії та буття разом.
Це — тримісячний проєкт, який розпочнеться у серпні 2022 року, запускаючи роботу ревіталізованого комплексу «Фабрики Повидла».

Авторками програми відкриття є група кураторок: Катерина Ботанова, Ольга Бекенштейн, Люба Ільницька, Оксана Карповець, Ксеня Малих.
Авторка візуальної роботи: Олена Турянська.

За словами кураторок:
У часи атомізації та радикалізації суспільства, посилення соціальної напруги та розділення, проєкт запитує: що означає бути спільнотою в теперішньому світі та які інші, більш гуманні та симбіотичні варіанти майбутнього можна оприявнити завдяки деколонізації мислення, уяви, пам’яті та суспільної організації. У програмі ми вибудовуватимемо діалоги та взаємодії довкола п’яти зон напруги, з яких можна складати лінійні та нелінійні історії. Це — безпорадність, турбота, культурна пам’ять, нові екосистеми та множинні майбутні.


Ознайомитися з кураторським текстом можна за посиланням.

Jam Factory Art Center — центр сучасного мистецтва в ревіталізованому комплексі будівель «Фабрика Повидла». З 2017 року інституція працює в напрямках: візуальне мистецтво, театр і музика. На території простору розміститься великий експозиційний зал, театр, музична сцена в дворику, крамниця, ресторан та місця для відпочинку і прогулянок.

Місія інституції — посилити середовище відкритих і свідомих людей та інтеграцію України у світову культурну спільноту через створення і представлення мистецьких творів, генерування знань і розширення горизонтів культури.


 Share: