Фічери

Національний музей «Київська картинна галерея» презентує альбом-каталог та виставку нових надходжень до колекції

25 січня, 2022
Олег Тістол. Гора Казбек, 2004. Полотно, олія


Національний музей «Київська картинна галерея» оголосив презентацію альбому-каталогу та виставку нових надходжень до колекції музею.
Микола Маценко Красиве і корисне, 2007. Полотно, олія, маркер, лак

У 2022 році Національний музей «Київська картинна галерея» святкує сторіччя від дня свого заснування. З цієї нагоди команда музею з допомогою меценатів випустила оновлений альбом. Вперше в цьому виданні будуть представлені роботи сучасних українських митців із колекції музею.

У 2021 році зібрання українського постмодерністського мистецтва «Київської картинної галереї» значно збагатилося завдяки передачі робіт в дар музею самими митцями.

Альбом розпочинається зі вступної статті, яка описує становлення музею та поступове формування його колекції. Матеріал розповідає про кожен розділ та його найвизначніші експонати. Також буде доступний англійський переклад статті.

Бабак Олександр. Крим. Гурзуф. Із серії «Крим», 2009

Альбом включає чотири розділи, присвячені живопису, скульптурі, графіці та декоративно-ужитковому мистецтву, а також включає в себе понад 550 експонатів.

Вперше він буде презентований у рамках виставки «Відкриті фонди. Класики сучасного мистецтва», де будуть представлені два десятки живописних, графічних та скульптурних робіт останніх років видатних українських майстрів. Серед них є твори художників, які раніше не були презентовані в колекції музею — Тіберія Сільваші, Віктора Сидоренка, Олександра Бабака, Олега Тістола, Миколи Маценка, Петра Бевзи, Миколи Журавля. А також нові надходження митців, чиї роботи вже ставали частиною музейного зібрання — Анатолія Криволапа, Івана Марчука, Андрія Чебикіна, Михайла  Гуйди, Сергія Чаркіна, Юрія Вакуленка, Олексія Владімірова, Олександра Сухоліта.

Виставка є продовженням виставкового проєкту «Дари митців України» та музейної програми «Музей відкриває фонди».

З 28 січня глядачі та глядачки зможуть відвідати виставку.
Детальніша інформація про проект за посиланням.


Альбом був виданий в партнерстві із ГО Арт-фонд Ігоря Воронова і Благодійним фондом “Культура” та за фінансової підтримки Ігоря Воронова, Анатолія Криволапа та Юрія Комелькова.Share: