Фічери

Топ 10 самих відомих та найвідвідуваніших музеїв світу

19 серпня, 2016

 

У кожній країні є велика кількість національних музеїв, картинних галерей, де відбуваються різноманітні виставки — і всі вони по-своєму відображають історію, культуру та звичаї певного регіону. Є й такі музеї, які протягом багатьох десятиліть є культурним центром для туристів та поціновувачів мистецтва з різних країн. Які ж вони — самі знамениті, найбільш відвідувані і самі значущі музеї світу? ArtsLooker підібрав десять музеїв, які при нагоді варто відвідати. 

1. Musee du Louvre — Лувр, Париж, Франція

Louvre

Це один із найбільших художніх музеїв світу. Колись Лувр представляв собою старовинний замок французьких королів, побудований Філіпом Августом в 1190 р. У якості музею він вперше був відкритий для відвідувачів 8 листопада 1793 року. Лувр займає простір приблизно в 195 тис. кв. м., має загальну площу експозиції в 60 600 кв. м. Сьогодні каталог музею налічує 400 тис. експонатів. Для зручності виставка поділена на сім великих частин: відділи прикладного мистецтва, живопису, скульптури та графіки, давньоєгипетський відділ, відділ Стародавнього Сходу та ісламського мистецтва, а також відділ мистецтва Греції, Риму та імперії етрусків. Загалом, не вистачить і тижня на те, щоб все обійти. Тому, якщо Ви — звичайний середньостатистичний турист, який виділив на відвідування Лувру всього один день, то відвідайте лише головні його шедеври, до яких ведуть спеціальні покажчики. Або ж цілеспрямовано прийдіть у відділ живопису — самий вражаючий — і подивіться на роботи Рубенса, Рембрандта, Тиціана, Караваджо, Дюрера, Гойї, Вермеєра та багатьох інших.

2. Musei Vaticani — Ватикан, Рим, Італія

мм

Музей Ватикану — найбільший музей світу: 1400 залів, 50000 об’єктів, і щоб обійти всі представлені експонати треба пройти 7 км. Зрозуміло, всі відвідувачі першою справою прагнуть потрапити в Сикстинську капелу. Однак система музею дуже своєрідна: ви зможете дістатися до найдальшої точки — Ватиканської пінакотеки — лише минувши всі попередні. Так що потрібно розрахувати сили. Почати слід з Єгипетського музею, який досить пройти по діагоналі, і далі бігти до знаменитого Бельведеру, потім до станцій Рафаеля. І, нарешті, до Сікстинської капели.

3. British Museum — Британський музей, Лондон, Велика Британія

Британський музей був заснований 7 червня 1753 за ініціативою уряду і вже 15 січня 1759 офіційно відкритий для відвідувачів. У його створенні і розвитку взяли участь тисячі людей. Британський музей іменується також Музеєм вкрадених шедеврів або Музеєм всіх цивілізацій. Ці назви виправдані. Адже скарби, представлені в музеї, були отримані не найчеснішим способом. Наприклад, Розеттський камінь, завдяки якому вчені розшифрували стародавні ієрогліфи, як і безліч староєгипетських пам’ятників був відібраний в Єгипті у армії Наполеона. Схожа історія трапилася і з дорогоцінними скульптурними фризами Парфенона: англієць лорд Ельджін вивіз їх з Греції, добившись від турецького уряду письмового дозволу. Все тим же способом колекція музею поповнилася скульптурами мавзолею в Галікарнасі, храму Артеміди в Ефесі і багатьма іншими творами мистецтва. Правда, експозиція живопису в музеї невелика — на те в Лондоні є Національна галерея.

4. The Metropolitan Museum of Art—  Музей Метрополитен, Нью-Йорк, США

New York City, The Metropolitan Museum of Art. Main entrance exterior on Fifth Avenue.. Image shot 2006. Exact date unknown.

У музеї Метрополітен можна знайти практично все: від артефактів палеоліту до предметів поп- арту. Є тут і колекції мистецтва Африки і Океанії, Близького Сходу і Єгипту, які сміливо можна назвати раритетом. Тут ви знайдете спеціальний зал, який зібрав одяг, який носили жителі всіх п’яти континентів протягом семи століть. Є тут і експозиція мистецтва і архітектури середньовічної Європи, живопису ХII — ХIХ ст, а так само музичних інструментів різних країн. Проте головне місце тут все ж відведено американському мистецтву.

5. Museo Nacional del Prado — Музей Прадо, Мадрид, Іспанія

elprado

Мадрид може сміливо похвалитися наявністю одного з найбільших музеїв європейського образотворчого мистецтва. Він був заснований в 1819 р. Проте будівля продовжувала добудовуватися до 1830 р. Якщо згадати історію Іспанії, протягом кількох століть мистецтво в країні розвивалося під патронатом церкви та еліти. Це і пояснює появу більшої частини експозиції музею, яка була зібрана королівською сім’єю і церквою. Тут ви знайдете картини широко відомого Рафаеля і геніального Ієроніма Босха. Останнього дуже любив Філіп II: своєрідна фантазія художника змогла так сильно заворожити монарха, що він навіть розмістив кілька картин на стінах у власній спальні.

6. The Museum of Modern Art (MoMA) — Музей сучасного мистецтва (MoMA), Нью-Йорк, США

12707_hr

Найзнаменитіший музей сучасного мистецтва у світі. Колекція включає в себе артефакти з кінця 19 століття і по сьогоднішній день. Справжньою гордістю музею є «Авіньйонський дівиці» Пабло Пікассо і «Зоряна ніч» Вінсента ван Гога. Колекція музею включає також архітектурні проекти, графіку, живопис, скульптури, фотографії, друковані видання, книжні ілюстрації, кінофільми й пресу. В колекції бібліотеки понад 300 000 примірників книг і періодичних видань, а також понад 70 000 файлів художників.

7. Guggenheim Museum Bilbao — Музей Гуггенхайма, Більбао, Іспанія

f4

Цей музей знаходиться в місті Більбао, що на півночі Іспанії. Він є лише одним з філій музею сучасного мистецтва Соломона Гуггенхайма, розташованого в США і найяскравішим з них, адже визнаний найвидатнішим архітектурним проектом у світі. У музеї існують тематичні зали: зал сюрреалізму, в якому представлені Далі, Магрітт, Дельво і Тангі, зал кубізму, увінчаний шедеврами рук Пікассо, Леже і Марка Шагала, зал футуризму і абстракціонізму — Брак, Кандинський. У його колекції також роботи, Енді Уорхола, Фернана Леже, Кандинського та інших. А ще тут можна подивитися колекцію однієї з найбільш значних і екстравагантних колекціонерів авангардного мистецтва — Пеггі Гуггенхайм.

8. Державний Ермітаж. Санкт-Петербург, Росія

erm

Державний Ермітаж є найбільшим художнім і культурно -історичним музеєм не тільки Росії, але і всього світу. Своїми надбаннями він зобов’язаний приватній колекції російської імператриці Катерини II. Коли колекція була вже досить велика, Ермітаж був сформований і в 1852 р. відкритий для відвідувачів, будучи на той момент Імператорським. Проте датою заснування музею вважається 1764 р., адже саме тоді імператриця придбала велику колекцію західноєвропейського живопису.

Читайте: Топ 10 найдорожчих аукціонних продажів світового мистецтва 

Сьогодні музей володіє більш ніж трьома мільйонами творів мистецтва і пам’ятників світової культури. Його план досить непростий. Він являє собою складний комплекс: шість величних будівель на чолі з широко відомим Зимовим палацом, який займає основну експозицію музею, розташовану вздовж набережної річки Неви.

9. Rijksmuseum — Рейксмузеум. Амстердам, Голландія

Elia-Locardi-I-Amsterdam-Netherlands-1440-50q-1440x600

Рейксмузеум — головний державний музей Голландії. Розміщений він у величезному старовинному палаці неоготичного стилю з бургундськими вежами і скульптурними рельєфами, який був побудований ще в 1885 р. Його основна експозиція присвячена великим голландським художникам XV -XVII ст. Серед них Ви зустрінете такі світові імена, як Рембрандт, Вермєєр і де Хох. Розміри музею вражають і його теж за один день не обійти, адже Рейксмузеум має 200 залів. Однак головні експозиції можна швидко подивитися, почавши з головного експоната — знаменитого витвору мистецтва рук Рембрандта «Нічна варта». Йому відведено почесне місце в Галереї слави. А наприкінці музейного марафону можна сходити на Музеумпляйн — величезну площу — газон, з якої відкривається чудовий вид на Музейний квартал.

10. Gemäldegalerie Alte Meister in Dresden — Дрезденська картинна галерея або Галерея старих майстрів, Дрезден, Німеччина

Gemäldegalerie-Alte-Meister-Dresden

Особливої уваги заслуговує Дрезденська картинна галерея, розташована в Цвінгері, в якій зберігається одна з найунікальніших колекцій картин у світі. Галерея почала створюватися ще в XVI столітті, і заснував її саксонський король Фрідріх Мудрий. Він заохочував будь-яке мистецтво і особливо протегував художникам.

Читайте: Чотири художньо-меморіальні музеї Львова, які захочеться відвідати знову

Найбільшого апогею галерея досягла в XVIII столітті при правлінні Августа II та його сина Августа III. Ці два курфюрста скуповували цілі колекції зібрання картин і окремі цінні полотна через дипломатів, торговців, митців та вчених. Дрезденська картинна галерея також відома під назвою Галерея старих майстрів — Alte Meister. Відкриття галереї доводиться на 1854 рік, і з цього ж часу вона здобула собі славу однієї з найбагатших і найбільш унікальних у світі. Адже тут зберігалися полотна таких майстрів, як Тіціан, Рубенс, Ван Дейк, Рембрандт, Веронезе, Дюрер і багатьох інших видатних митців.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у  Фейсбук 

Share: