Фічери

Аудіотур Воздвиженкою від Pic Pic Performance Art Theatre

24 грудня, 2020
Фото: Іван Заверталюк

26 грудня о 12:00 відбудеться презентація аудіотуру Воздвиженкою, який був створений художньою групою Pic Pic в рамках резиденції від Bereznitsky Art Foundation.

Аудіотур буде доступний для вільного звантаження через QR-код, що буде розміщений на початку маршруту. Для участі необхідно мати мобільний пристрій з можливістю зчитування QR-коду та навушники.

Аудіотур, доступний українською й англійською мовами, починатиметься біля входу до Bereznitsky Art Foundation (вул. Кожум’яцька, 22, м. Київ), та закінчуватиметься на Замковій горі. Загальна тривалість прогулянки – 50 хвилин. Організатори рекомендують не відвідувати аудіотур о темній порі дня, а також за слизької погоди.

Побудований як своєрідний подкаст, аудіотур оповідає голосами художника Іллі Чичкана, ресторатора Дмитра Борисова, фотографа Андрія Мацієвського, керівниці PR-агенції Оксани Гошви, власника «Міської перукарні» Павла Сергєєва та засновника журналу «Наш Київ» Дмитра Федоренка.

Воздвиженка виникла у 2000-х роках на Подолі в Києві, у місцевості, що історично мала назву урочище Гончари-Кожум’яки. Новий мікрорайон з елітною забудовою був заселений не відразу, а тому здобув серед містян назву «вулиця привидів». Поступово у Воздвиженку вдихнули життя підприємці та митці – орендарі приміщень під салони, майстерні, крамниці, ресторани та галереї. Сьогодні більшість житла на Воздвиженці заселена, а місцеві мешканці мають власне бачення розвитку свого мікрорайону, яке втілюють через органи самоврядування. Водночас забудова Воздвиженки продовжується.

Чим відрізняється реальне життя в новобудовах Києва від маркетингових обіцянок забудовників? Що формує добросусідські стосунки в умовах київського девелопменту? І чим взагалі є житловий комплекс? Такі питання підіймає аудіотур Pic Pic, та знайомить з історією та ідентичністю Воздвиженки через досвід її мешканців.

У створенні аудіотуру взяли участь автори Дмитро Левицький та Пьотр Армяновський, саунд-дизайнер Даниїл Грабар, перекладачки Тетяна Родіонова та Юлія Дідоха, консультант(к)и Марія Борисова та Павло Федорів, акторка Оксана Кунікевич. Кураторка – Ганна Циба.
 Share: