Фічери

Останні дні Adobe Flash Player

24 грудня, 2020

31 грудня Adobe Flash Player остаточно припинить існування, проте його значення для становлення digital art (комп'ютерного мистецтва) важко переоцінити.

Вшанувати пам’ять цього комп’ютерного забезпечення можна, наприклад, погравши в Tetrageddon Games, яка є ”найдивнішою, тиранічною не-грою, в яку ви коли-небудь грали”.

За словами засновниці гри, Наталі Лоухед: “Думаю, ця гра — це Інтернет, згущений у безлічі інтерактивних переживань, які служать як щось на зразок любовного листа до павутини минулого. Досвід відвідання цього сайту подібний до віртуальної аркади. Він значною мірою складається з набору ігор, які пронизані прихованими дотичними додатками. Серед них є: Анатомічно Неправильні Динозаври, ЖАБА (Це голодно) та Картопля Електричного Кохання”.

Також, у зв’язку зі зникненням Adobe Flash Player, останні кілька місяців культурні інституції проводили заходи, які намагалися архівувати та осмислити значення цього додатку для мистецтва. Наприклад, можна переглянути цікаву відеолекцію Gone in a Flash: Molleindustria, де Паоло Педерчіні підсумував історію розвитку флеш ігор.
 Share: