After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

Скульптура з уламків на місці вибуху в Бейруті

26 жовтня, 2020
Фото: Bilal Jawich/XinHua/dpa

На початку серпня величезний вибух у порту зруйнував значну частину ліванської столиці Бейрут. Художники також борються з наслідками. Статуя зі сміття мисткині Хаят Назер повинна дати надію на новий початок.

Як і багато жителів міста, Назер допомагала прибирати сміття після вибуху. Саме тоді у неї з’явилася ідея використати частину знайденого для створення статуї, яка могла б надихнути людей об'єднатись та розпочати відбудову Бейрута.
"Вибух розбив моє серце. Я була абсолютно спустошена, просто травмована, але, чесно кажучи, усі ми в Лівані були травмовані. Коли я так себе почуваю, я просто намагаюся допомогти, виправити та вилікуватись за допомогою мистецтва — це мій спосіб прийняти реальність і спробувати відновитись", — каже мисткиня в інтерв’ю СNN.
Тижнями Назер блукала вулицями Бейрута, збираючи кручений метал, бите скло та викинуті речі, які можна було б використати в скульптурі.
"Я їздила до людей, і казала їм: "Я просто хочу, щоб ви дали мені матеріали, які я можу додати до скульптури, щоб ви також стали її частиною", — розповідає Назер. "Я була шокована. Люди дарували мені такі цінності — речі з дитинства, речі своїх бабусь і дідусів, які загинули в громадянській війні, речі, які вони хотіли зберегти для своїх дітей. Стільки емоцій потрапило в цей твір".
Коли в Назер нарешті було достатньо предметів, вона зібрала їх — створивши жінку, що підіймає прапор Лівану, волосся та сукня розвиваються на вітрі. На скульптурі, яка досі не має назви, є пошкоджений годинник, який зупинився o 6:08 — моменті вибуху.
Для Назера цей процес був катарсичним.
"Після вибуху ви можете будувати будинки та будівлі, але те, що ви не можете повернути, — це спогади. І протягом історії Лівану наш уряд видаляє все, що нагадує нам про те, що нам зроблено", — сказала Назер.
"Саме це робить цей проєкт таким особливим. Він бореться. Ми озвучуємо наші думки за допомогою мистецтва. Ми розповідаємо власні історії".

Джерело: CCNShare: