Фічери

Скульптура з уламків на місці вибуху в Бейруті

26 жовтня, 2020
Фото: Bilal Jawich/XinHua/dpa

На початку серпня величезний вибух у порту зруйнував значну частину ліванської столиці Бейрут. Художники також борються з наслідками. Статуя зі сміття мисткині Хаят Назер повинна дати надію на новий початок.

Як і багато жителів міста, Назер допомагала прибирати сміття після вибуху. Саме тоді у неї з’явилася ідея використати частину знайденого для створення статуї, яка могла б надихнути людей об'єднатись та розпочати відбудову Бейрута.
"Вибух розбив моє серце. Я була абсолютно спустошена, просто травмована, але, чесно кажучи, усі ми в Лівані були травмовані. Коли я так себе почуваю, я просто намагаюся допомогти, виправити та вилікуватись за допомогою мистецтва — це мій спосіб прийняти реальність і спробувати відновитись", — каже мисткиня в інтерв’ю СNN.
Тижнями Назер блукала вулицями Бейрута, збираючи кручений метал, бите скло та викинуті речі, які можна було б використати в скульптурі.
"Я їздила до людей, і казала їм: "Я просто хочу, щоб ви дали мені матеріали, які я можу додати до скульптури, щоб ви також стали її частиною", — розповідає Назер. "Я була шокована. Люди дарували мені такі цінності — речі з дитинства, речі своїх бабусь і дідусів, які загинули в громадянській війні, речі, які вони хотіли зберегти для своїх дітей. Стільки емоцій потрапило в цей твір".
Коли в Назер нарешті було достатньо предметів, вона зібрала їх — створивши жінку, що підіймає прапор Лівану, волосся та сукня розвиваються на вітрі. На скульптурі, яка досі не має назви, є пошкоджений годинник, який зупинився o 6:08 — моменті вибуху.
Для Назера цей процес був катарсичним.
"Після вибуху ви можете будувати будинки та будівлі, але те, що ви не можете повернути, — це спогади. І протягом історії Лівану наш уряд видаляє все, що нагадує нам про те, що нам зроблено", — сказала Назер.
"Саме це робить цей проєкт таким особливим. Він бореться. Ми озвучуємо наші думки за допомогою мистецтва. Ми розповідаємо власні історії".

Джерело: CCNShare: