Фічери

Розпочався Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

23 червня, 2021

З 23 до 27 червня у Києві відбудеться ювілейний Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — це визначна інтелектуальна подія України, що об’єднує довкола книги різні мистецькі середовища. У книжковому ярмарку беруть участь понад 200 видавців, ілюстраторів, інституцій культури. В рамках Фестивалю відбудеться понад 300 подій — презентацій, дискусій, концертів, перформансів, лекцій, виставок, детальніше з програмою заходів можна ознайомитись за посиланням.

Фокус-тема Фестивалю — «Оптимісти Скептики», куратор фокус-теми — Ростислав Семків. Запрошений куратор-письменник — Сергій Жадан. Окрім подій для відвідувачів, Книжковий Арсенал організовує програму професійного розвитку для видавців, літагентів, менеджерів літературних фестивалів, ілюстраторів та книжкових дизайнерів, продаж прав на переклад української літератури за кордон.

Цьогоріч через пандемію Фестиваль зазнав змін:
  • квитки на Х Книжковий Арсенал продаються послотово і лише онлайн;
  • вперше пенсіонери можуть відвідати Фестиваль безкоштовно в будь-який час будь-якого дня;
  • онлайн-програма Фестивалю транслюватиметься наживо безплатно і без обмежень на MEGOGO;
  • задля безпеки і свободи дітей та їхніх батьків дитяча частина Х Книжкового Арсеналу вперше розбудована у дворі комплексу.

Окрема атракція фестивалю — інтерактивна 3-метрова інсталяція у вигляді книжки, де відвідувачі можуть у реальному часі створити новелу з Любком Дерешем. Це проєкт Visa «Ти — автор» на перетині технологій і літератури: треба обрати 16 варіантів розвитку подій, щоб дійти до фіналу та отримати книжку з унікальною обкладинкою і власним іменем на ній. З 23 червня проєкт «Ти — автор» від Visa також працюватиме онлайн, де користувач зможе написати книжку разом із Любком Дерешем, Іреною Карпою чи Сашком Лірником.
Партнери ювілейного Книжкового арсеналу: компанія Visa та Zagoriy Foundation. Письменницьку програму Сергія Жадана підтримала компанія Uklon, співорганізатором Програми для дітей та підлітків виступив Український інститут книги.
 

У 2019 році Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» отримав звання «Найкращий літературний фестиваль світу». Його місія — створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.Share: