Фічери

Львівський муніципальний мистецький центр представляє виставку Лесі Хоменко «Бажана площина»

22 червня, 2021

24 червня Львівський муніципальний мистецький центр відкриває для відвідувачів першу персональну виставку «Бажана площина» художниці Лесі Хоменко у Львові.

У проєкті «Бажана площина» Хоменко продовжує свою програмну роботу з живописом та деконструкцією фігуративного зображення. Художниця використовує підрамники, об’єкти, полотно та біфлекс, а також роботу художниці Алевтини Кахідзе, яку Хоменко запросила бути гостею виставки. 

Тема, яка об’єднала три роботи на виставці — це анексія Криму, розказана через особисті спогади, сконструйовану оповідь та бажання заволодіти площиною — чи то територією, чи то картиною. 

Перебуваючи всередині геополітичного конфлікту, художниця шукає способи деконструювати існуючі пропагандиські патерни, працюючи з образами як на рівні персонального, так і суспільного. Ставлячи в один ряд спогади, маніпулювання фактами та беззаперечну фактичність художньої практики, художниця вибудовує свою версію подій.  

На виставці Леся Хоменко працює із зображенням хвиль, надаючи їм геополітичного символізму захоплення території. Образи хвиль запозичені — на виставці експонується малюнок художниці Алевтини Кахідзе та копія картини Айвазовського Дев’ятий вал. 

В центрі експозиції розміщено конфлікт. Підслухану суперечку, додуману та сконструйовану як міф. Розмова, підслухана художницею в 2019 році на турецькому пляжі поміж відпочиваючими з Росії та України, — це словесна битва за територію, за бажаний Кримський пляж, наразі важкодоступний. Баталія, що розгортається на іншому пляжі, в іншому місці. Крим на виставці уособлює захоплену площину. Героям, зображеним на біфлексі, відмовлено в площинності і винесено на тривимірну основу.

Леся Хоменко народилась у 1980 році у Києві, де живе і працює зараз. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у 2004 році. З 2004 року співзасновниця та учасниця групи Р.Е.П. У 2005–2006 рр. брала участь у резиденції Центру сучасного мистецтва при НаУКМА; у 2008 році — у резиденції LIA (Leipzig International Art program) у Лейпцизі, Німеччина. З 2008 року — учасниця кураторського об’єднання ХУДРАДА. Її роботи були експоновані на багатьох персональних та групових виставках, серед яких — головний проект Kyiv Biennale Arsenale 2012 року, а також виставки у Національному художньому музеї України, у нью-йоркській White Box gallery, віденській MUMOK та Zacheta gallery у Варшаві. Леся Хоменко — номінантка премії PinchukArtCentre Prize у 2009, 2011 та 2013 рр. і Future generation art prize у складі групи Р.Е.П. у 2012 році, заснованих Віктором Пінчуком, а також номінантка премії Каземира Малевича у 2012 та 2016 роках. Леся Хоменко, співзасновниця групи РЕП, в своїй власній практиці працює з живописом та інсталяцією.
 Share: