Фічери

«Як по-іншому грати в комп'ютерні ігри?» — третій епізод відеоподкасту Supermova вже доступний до перегляду

15 червня, 2021


Третій епізод відеоподкасту розповість про ігрові онлайн простори. Як віртуальні світи допомагають винаходити політичні рішення? Чи можливо впливати на розробників? Який потенціал ігрових практик? Чому користувач — головніший?

У Supermova_03 спілкувались із представниками художньої групи Total Refusal Леонардом Мюльнером і Йона Клейнлайном, а також із дослідником медіа та ігор, куратором і художником Маттео Біттанті.


Total Refusal — група партизан псевдомарксистського медіа. Учасниці та учасники досліджують і застосовують стратегії художньої інтервенції в сучасні комп'ютерні ігри. Працюють з інструментами присвоєння та перенаправлення ігрових ресурсів. Їхні фільми та перформанси були представлені, серед іншого, на Берлінале '20 і в MoMA в Нью-Йорку, також нещодавно вони отримали нагороду за кращий австрійський короткометражний документальний фільм (Diagonale'20, Грац). У групі наразі шестеро учасниць і учасників.

Маттео Біттанті — вчений, художник, письменник, куратор, видавець і перекладач. Його академічні дослідження зосереджені на культурних, соціальних і теоретичних аспектах технологій, що розвиваються, з акцентом на їх вплив на спілкування, візуальну культуру і мистецтво. Маттео Біттанті особливо цікавиться мистецтвом нових медіа, зокрема, заснованим на відеоіграх. Його підхід є міждисциплінарним, де він об'єднує дослідження медіа, дослідження ігор, візуальні дослідження та історію мистецтва. Маттео Біттанті викладає курси досліджень медіа та досліджень ігор в університеті IULM, Мілан, Італія.

Окрім того, на сайті проєкту доступний текст Олексія Мінько «Варті‌ ‌уваги:‌ ‌форми‌ ‌солідарності‌ ‌в‌ ‌світі‌ ‌‌платформ‌».  
 

Supermova — це проєкт про людське, цифрове і політичне. На меті — помітити і задокументувати, як ми змінюємось через соцмережі, комп'ютерні ігри, віртуальні світи та інші інтерактивні цифрові платформи.
Авторка проєкту — журналістка і художниця Лєра Мальченко.
Supermova підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe.
 Share: