Фічери

На аукціоні буде проданий оригінальний початковий код інтернету

15 червня, 2021
Тім Бернерс-Лі, винахідник Всесвітнього павутиння. Власність Sotheby's.


Один із найбільш історично значущих цифрових артефактів — початковий код для Всесвітнього павутиння (англ. World Wide Web, скорочено: www) — буде проданий як NFT пізніше цього місяця.

Аукціон Sotheby's виставив код на автономному онлайн-аукціоні одним лотом з 23 по 30 червня, NFT містить цифрові файли коду з позначками часу роботи, написані британським вченим Тімом Бернерсом-Лі між 1990-1991 роками. Саме цей код став основою першого у світі гіпермедіа браузера, що дозволило користувачам створювати та переміщатися між файлами в мережі комп’ютерів. Код складається з 9555 рядків, написаних мовою програмування Objective-C, і містить зароджувані форми мов кодування HTML, URI та HTTP, також розроблених Бернерс-Лі. "Цифровий плакат" повного коду, візуалізований на сценарії Python та підписаний Бернерс-Лі, також включений до NFT.

У супровідному листі, який був написаний цього року, Бернерс-Лі розмірковує про свій новаторський винахід та описує процес написання коду за допомогою комп’ютера, розробленого Стівом Джобсом, покійним засновником Apple. Через три десятиліття з моменту створення єдиного сервера та вебсайту, зараз у всьому світі існує понад 1,7 мільярда вебсайтів, до яких мають доступ 4,6 мільярда людей.

В якості символічного жесту, який зображає "дух сумісної праці", з яким була створена мережа, Sotheby's розпочне торги на NFT зі ставки розміром 1000 доларів, щоб дозволити якомога більшій кількості людей взяти участь у продажу.

Джерело: The Art NewspaperShare: