Фічери

Книгу про мистецтво українських шістдесятників перекладено на англійську

17 червня, 2021


Видавництво «Основи» випустили перше англомовне видання The Art of Ukrainian Sixties.
The Art of Ukrainian Sixties — це дискурс про світ яскравих авангардських робіт, дослідження підпільних організацій та груп, які творили та створювали в умовах тоталітарного режиму та безпрецедентних репресій.

Основою видання стали 15 історіографічних текстів про найбільш значимих художників-шістдесятників Києва, Львова, Одеси, Ужгорода та Харкова. А також оремий огляд одеської школи, що виникла наприкінці 1960-х. Короткі монографії доповнюють тексти про “офіційно санкціоновані” мистецькі практики, такі як графіка, монументальне мистецтво та скульптура. Понад 400 візуальних робіт були надані щедро українськими музеями, приватними колекціонерами та сім’ями художників.

Робота над дослідженням тривала понад п’ять років, і за цей час в упорядкуванні матеріалів взяли участь понад 26 експертів — мистецтвознавців, дослідників, колекціонерів, художників, їх рідних і близьких. Всі вони належать до різних поколінь, мають різні дослідницькі погляди і професійний досвід, що дає можливість побачити не тільки панораму мистецтва 60-х років, але також і певний зріз сучасного українського мистецтвознавства.

The Art Of Ukrainian Sixties, упорядкована Ольгою Балашовою та Єлизаветою Герман, є першою в історії українського мистецтвознавства спробою віддати належне унікальній епосі — шістдесятим рокам ХХ століття, одному з найважливіших, але при цьому маловивчених періодів українського мистецтва

Видання здійснено за підтримки Stedley Art Foundation. Мова видання — англійська.Share: