Фічери

Останній епізод проєкту ZMOVA: The Unsleeping у садибі графині Уварової

9 лютого, 2021
Фото: Микола Нех.

Вийшов завершальний епізод проєкту ZMOVA, в якому гурт The Unsleeping наживо виступив у садибі графині Уварової на Липській.

Лайв The Unsleeping зняли у парадній залі садиби, яку через колір стін та оздоблення називали «золотою». Вона прикрашена ліпниною у формі музичних інструментів та має вихід у внутрішній дворик із терасою та колонами. Сто років тому тут графиня влаштовувала бали та зустрічі, а сьогодні гурт The Unsleeping зіграв невеликий рок-концерт.

Колись садибу Уварових прикрашав розкішний парк, вихід в який був із тераси золотої зали. Зараз більша його частина забудована. До нашого часу добре збереглись березові масивні сходи всередині будинку, золота зала та ще кілька кімнат. Частина внутрішніх приміщень пережила євроремонт та використовується зараз як офісні приміщення для кількох громадських організацій.

Через винятковий інтер’єр будинок часто орендують для зйомок та проведення подій. Та прибутку недостатньо, аби належним чином підтримувати вигляд будинку. Зараз тераса, де відпочивали графи та княгині, розвалюється, колони тріскаються, а фасад лущиться та обсипається. Такі історичні пам’ятки заслуговують уваги не лише працівників кіноіндустрії та івент-менеджерів, а й мешканців міста. Будинок може стати важливою точкою екскурсійного маршруту Липками.

The Unsleeping — український гурт родом з Умані. До нього входять Женя Мороз (вокал), Саша Олійник (ударні), Ваня Смірнов (гітара), Назар Слободяник (гітара), Діма Левченко (бас). Гурт існує з 2013 року і за цей час випустили два мініальбоми — EP Somnia (2016) та EP Deviatve (2018). У 2019 році хлопці представляли Україну на фестивалі Sziget в Будапешті, а минулого року презентували свою першу україномовну пісню Ptaha Fred та кліп на неї.

Попередні серії проєкту:
  • Hyphen Dash у Національному музеї України (NAMU);
  • Курган у Національній бібліотеці імені Вернадського;
  • Ragapop у Національній кінематеці України

Зйомка відео The Unsleeping: Катя Андрієнко та Діма Заглінський.
Автори ідеї: Юра Базака і Катя Войчук (kontrabass promo) та Катя Андрієнко.

Проєкт «ZMOVA» реалізований культурною агенцією kontrabass promo завдяки підтримці Українського Культурного Фонду.Share: