Фічери

Відкриття Бієнале художників-іммігрантів

13 жовтня, 2020
Кевін Квілес Бонілла, Автопортрет (з брезентовою маскою), 2019.

16 жовтня відбудеться віртуальне відкриття Бієнале художників-іммігрантів (The Immigrant Artist Biennial/TIAB). Вступним перформансом буде “Президентське сповіщення (Америка, Lip-Sync for your Life)” Кевіна Квілеса Бонілла, за чим послідує екскурсія головною виставкою Бієнале. Вже зараз можна подивитись візити до майстерень деяких залучених до виставки митців на сайті проєкту. 

Фрагмент концепції:
Поточна адміністрація США застосовує політику, яка порушує права людини, дискримінуючи ЛГБТК-спільноти, жінок та іммігрантів. У ці часи неспокою та відторгнення перша ітерація Бієнале художників-іммігрантів зосереджена навколо інакшості та відчуження. Назва “Тут, разом!” натякає, що Бієнале — це також запрошення прислухатись до тих, хто нас оточує, особливо до голосів, які зазвичай пропускають або замовчують. Налагоджуючи цей необхідний діалог між митцями та аудиторією, TIAB підтримує латиноамериканських іммігрантів, що пробиваються через стіну невігластва, східноєвропейських художників, які мають небагато можливостей в Нью-Йорку, художників з країн, які стикаються з невиправдано суворим прикордонним контролем, забороною на поїздки. Представляючи перформанси, інсталяційні, відео-, міждисциплінарні та ефемерні роботи, що досліджують різноманітність імміграційного досвіду, TIAB існує для об’єднання світу мистецтва та широкої громадськості з різноманітними іммігрантськими та мультикультурними спільнотами.

Бієнале художників-іммігрантів засновано на передумові рівного представництва статі та раси, висвітлюючи нерівність та упередженість, яка досі присутня у світі мистецтва. Проєкт залучає різноманітні аудиторії, як в рамках наявних стосунків мистецького світу, так і в ширші іммігрантські та мультикультурні спільноти на національному та міжнародному рівнях.

Директоркою та засновницею фестивалю є Катя Гроховська — мисткиня та кураторка. Гроховська народилась в Україні, живе і працює в США.Share: