Фічери

Музей Балтімора продає роботи Уорхола, Стілла та Мардена

7 жовтня, 2020
Енді Уорхол, Остання вечеря (1986). Ілюстрація Музей мистецтв Балтімора

Музей мистецтв Балтімора (BMA) оголосив про намір продати три роботи — Енді Уорхола “Остання вечеря” (1986), Кліффорда Стілла “1957-G” (1957) та Брайса Мардена “3” (1987-88) — щоб заробити 65 мільйонів доларів для підтримання колекції, виплат заробітних плат працівникам, впровадження ініціатив щодо різноманітності та справедливості до різних соціальних груп.

Музею поки що вдалося уникнути звільнень та скорочень, але представники музею кажуть, що потрібно прислухатися до "постійних закликів до радикального мислення та змін у секторі мистецтв і культури". З 65 мільйонів доларів, які сподіваються отримати за рахунок продажів, 10 мільйонів доларів підуть на фонд придбання нових робіт, що дозволить «збалансувати» колекцію творами жінок та художників, що не відносяться білої раси, яка довгий час залишалася домінантною в сфері мистецтва — «особливо, коли ці теми тісно переплітаються з історією і сьогоденням Балтімора», місто, де більшість населення темношкіра, йдеться у повідомленні установи.

Близько 54,5 мільйонів доларів буде використано на створення нового "Фонду майбутнього" для безпосереднього догляду за колекцією. Музей передбачає, що це призведе до приблизно 2,5 мільйонів доларів щорічного доходу, який буде використано для компенсації витрат на дослідження, консервацію, документацію та виставки творів мистецтва, а також заробітну плату 46 співробітників, включаючи кураторів, реєстраторів, консерваторів та адміністративного персоналу. І ще 500 000 доларів підуть на нову ініціативу щодо сприяння впровадженню внутрішнього та зовнішнього різноманіття, справедливості, доступності та інклюзивності.

Джерело: theartnewspaper.comShare: