Фічери

#брюдершафт — мистецький проєкт про єдність

8 жовтня, 2020

Роздуми українських митців про значення єдності для окремої людини, України й глобальної спільноти можно побачити на вулицях Києва, Харкова, Дніпра та онлайн з 3 по 23 жовтня. 

Проєкт #брюдершафт утворений із декількох частин. Міська виставка, яку зможе оглянути кожен охочий, самостійно флануючи маршрутом чи у складі однієї із кураторських екскурсій. Інтернет, який художники перетворять на майданчики для своїх висловлювань, звичні для широкого загалу формати мережевої комунікації: соціальні мережі, рекламні інструменти та найпопулярніші медіа. Також запланована дискусійна програма за участю українських і європейських інтелектуалів, котрі обговорять досвід об’єднаного німецького суспільства та висловлять власні погляди щодо з’єднання України.
Мистецький проєкт #брюдершафт — це масштабна візуальна та культурно-дискусійна програма, якою 3 жовтня відкрилися «Тижні Німеччини в Україні».
Тема єдності, яку порушує мистецький проєкт #брюдершафт, надзвичайно актуальна для України. Шестирічний досвід ведення війни на сході, окупації державних територій та ув’язнення громадян не передбачає простих відповідей на питання про ідентичність, можливі сценарії об'єднання і його наслідки, а також про спільну ідею для майбутнього країни. Та чи вдалося самій Німеччині дати вичерпні відповіді на такі запитання? Адже, й дотепер наслідки фізичної та соціальної сорокап’ятирічної сепарації помітні й відчутні у ландшафті, економіці, мові та стосунках країни.

Подібні роздуми стали основою цьогорічних «Тижнів Німеччини в Україні», що пройдуть з 3 по 23 жовтня. Мета організаторів, Посольства Німеччини в Україні, — через співпрацю з художньою спільнотою України підсилити дискусію про значення і саме поняття єдності для сучасного суспільства поза географічними межами.

Дискусійна програма
Остальгія: чому демократичні спільноти ностальгують за диктаторськими режимами
20 жовтня о 12:00
30 років єдиної Німеччини дозволяють побачити тенденцію: тугу за часами НДР. Це явище навіть отримало особливу назву — остальгія. У чому процеси інтеграції в об’єднаній Німеччині можуть стати уроком, а в чому — застереженням?
Спікери: Ганна Улюра, Софія Андрухович, Андрій Курков, Неля Ваховська
Модераторка: Оксана Форостина

Перетворення 1990-го: бути (не)готовим прокинутися в новій реальності
20 жовтня о 16:00
Об’єднання Німеччини справляло враження, що неможливе можливо, але нова реальність була дещо кафкіанською: ти ніби прокидаєшся у світі, до якого ніколи не був пристосований. Щоб зрозуміти себе, людина має знайти своє місце у певному сюжеті — і тут історія та література працюють зі спільними інструментами. Тож ми запросили до розмови історика та літературознавця.
Спікери: Георгій Касьянов, Ігор Померанцев
Модераторка: Оксана Довгополова

Розділені суспільства та оптика гідності
21 жовтня о 12:00
Чим, власне, є демократія? Яке поняття ключове, коли ми говоримо про перехід від диктаторського суспільства до громадянського? Ми вирішили зібрати інтелектуалів, які не перший рік ведуть діалог про головні цінності демократії — і незмінно приходять до поняття гідності. Пропонуємо розмову про розділені суспільства та крок до демократії саме в цій оптиці.
Спікери: Галина Аккерман, Константин Сігов, В’ячеслав Горшков, Регіна Ельснер
Модераторка: Оксана Довгополова

Організаторки проєкту: Марія Ланько й Лізавета Герман
Дискусійну програму організовує платформа культури памʼяті «Минуле / Майбутнє / Мистецтво» на чолі з кураторками Оксаною Довгополовою та Катериною Семенюк.
Художня реалізація:
Євген Королєтов та Анастасія Малкіна, Зоя Лактіонова, Елена Субач, В’ячеслав Поляков, Пьотр Армяновський, Ольга Гайдаш, Богдан Бунчак, Алевтина Кахідзе, Аліна Копиця, Вова Воротньов, Оля Федорова, Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський, Микола Карабінович, Леся Хоменко, Антон Шебетко, Саша Курмаз, Мітя Чуріков, Ательє Нормально, Лія Достлєва, Євген Нікіфоров, Віктор Марущенко.
 Share: