Фічери

Персональна виставка Нікіти Кадана "Найсолодша пісня скорботи"

12 жовтня, 2020

14 жовтня Voloshyn Gallery відкриває виставку Нікіти Кадана "Найсолодша пісня скорботи". Виставка триватиме до 15 листопада.

Фрагмент концепції: 
«На місце історичного матеріалізму стає скорботний фаталізм у союзі із так само скорботним естетизмом.
Безіменні активісти пропонують затягнути чорним латексом фігуру Щорса, Інститут Національної Пам’яті підтримує ідею.
Колись один художник пропонував тимчасово вдягнути на монумент дзеркальну маску: порожній герой як місце для ваших проєкцій. А також «ініціювати дискусію про актуальні форми комеморації та способи роботи з ідеологічними артефактами минулого». Яка наївність!
Не «ініціювати дискусію» потрібно, — потрібна індивідуальна стійкість у негативності кожної й кожного. Досконале у своїй впевненості «Ні!». Меланхолія та критика разом мають утворити гранично ясну форму чистої негативності, вилучення, котлован, який за своєю суттю і є найкращий пам’ятник, досконала форма комеморації, чорна діра, що поглинає і ганьбу, і славу.
Сон розуму є креативним, ініціативним та сповненим добрих намірів. Не «креативна декомунізація» нам потрібна, але воля вчасно прибрати руки від минулого, яке постійно перевинаходить власну мову по відношенню до агонізму сьогоднішнього. 
Повторюваність скорботних ритуалів, поминальні співи приспали нас. Але ми досі можемо
обернути ритуал проти нього самого. Скорбота за майбутнім — це найсильніше можливе заперечення неможливості цього майбутнього.
Мистецтво ж захриплим голосом кряче «Прокиньтеся!», не вперше й не востаннє в історії.
Нікіта Кадан»

Галерея відкрита: середа — неділя з 11:00 до 18:00
Вхід вільний в захисних масках.
 Share: