Фічери

У Києві зведуть Академію Гончарства з програмами реабілітації для військових та людей з інвалідністю. Активісти стурбовані

15 лютого, 2024
Проєкт, який обговорювали з 2016 року, має доповнити наявний на Воздвиженці ландшафт і створити нові оглядові майданчики. Академію Гончарного Мистецтва та Музей Гончарства створять у співпраці зі студією KUST.
Візуалізація проєкту Академії Гончарного Мистецтва. Джерело: hmarochos.kiev.ua
У Києві збудують нову культурно-туристичну установу — Академію Гончарного Мистецтва. Вона розташується на вулиці Гончарній, у районі Воздвиженки, прямо біля сходів, що ведуть до Пейзажної алеї. Про це повідомило видання Хмарочос.

Примітка редакції: 

Після публікації цієї новини в соцмережах Instagram і Facebook з’явилися незадоволені коментарі, в яких проєкт Академії назвали «рестораном московських попів». Користувачка Наталка Якимович вказала на конфлікт містян із забудовником — фундацією «Якісне житло». За її словами, фундація виступала проти створення в тому районі скверу та школи. Також вона наголосила, що інвестори лише прикриваються ідеєю реабілітації військових і людей з інвалідністю, щоб відкрити у новій будівлі ресторан і забудувати схил Старокиївської гори. 

У 2023 році детальніше про це писав активіст Володимир Бондаренко. Він стверджує, що ТОВ «Якісне житло» контролює Василь Горбаль, пов’язаний з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком (за даними Ділової столиці, Горбаль і Єрмак навчалися разом у Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка). За словами активіста, саме Єрмак призначив Горбаля членом ради Нацбанку. Також в дописі згадується можливий зв’язок Василя Горбаля з представниками УПЦ МП, зокрема, Павлом Лебедєм, більш відомим як Паша Мерседес. Бондаренко називає Горбаля «другим після Новинського спонсором російських попів». І Бондаренко, і Якимович наголошують на тому, що поруч із будмайданчиком жили члени УПЦ МП.

У Києві збудують нову культурно-туристичну установу — Академію Гончарного Мистецтва. Вона розташується на вулиці Гончарній, у районі Воздвиженки, біля сходів, що ведуть до Пейзажної алеї
Будівництво запланували ще у 2016 році, коли неназвана компанія-інвестор представила проєкт адміністративної будівлі на тому місці. Київська влада наголошувала на тому, що нова споруда не може бути високоповерховою, має зберегти цілісність теперішнього ландшафту та додати цій локації суспільно-культурного значення. На вимогу київської громади інвестори найняли іноземного архітектора-консультанта та знайшли оптимальне рішення. Відповідно до проєкту, Академія має вписатися в ансамбль сходів і створити додаткові оглядові майданчики.

Також там передбачено створення Музею Гончарства — відповідні угоди з гончарною студією KUST вже підписані. Студія відповідатиме і за програму з реабілітації військових із ПТСР і громадян з інвалідністю. Із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну KUST регулярно проводить подібні заняття для службовців ЗСУ та дітей-переселенців.

«Гончарство позитивно впливає як на фізичне, так і ментальне здоровʼя. У випадку з реабілітацією військових, такі заняття впливають на дрібну моторику, допомагають відволіктись. Щодо досвіду роботи з дітьми, то окремо варто відзначити покращення процесу соціалізації дітей–ВПО у новій громаді», — розповів засновник KUST Віктор Кущенко.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: