Фонд ІЗОЛЯЦІЯ у співробітництві з Соледарською ОТГ та за підтримки Українського культурного фонду
оголошує опен-кол короткострокових резиденцій Заземлення в м. Соледар для митців та дослідників, що працюють з темою Антропоцену.
З 2019 року фонд ІЗОЛЯЦІЯ працює над напрямком дослідження під назвою Заземлення, що бере за точку відліку концепцію Антропоцену, сформовану на початку 2000-х років науковцями та досить швидко апропрійовану різними царинами гуманітарного знання, в тому числі та сучасним мистецтвом. Антропоцен описує геологічну епоху, в якій знаходиться сучасне людство та визначає останнє як центральну геологічну силу, що суттєво змінює атмосферу, гідросферу та біосферу планети. Попри наукові витоки терміну, його часто критикують за ненауковість, а також пропонують цілу низку альтернативних термінів, таких як Капіталоцен, Плантаціоцен, Хтулуцен або ноосфера, що на відміну від інших була концептуалізована В.І. Вернадським, ще в 30-ті роки 20 століття.
До участі у резиденції запрошуються українські (або ті, хто наразі проживає в Україні) художники(ці), колективи та групи, які працюють з будь-якими медіа (звук, інсталяція, фотографія, живопис, відео, скульптура, партисипативні практики, дослідження та інше) та академічні і мультидисциплінарні дослідники(ці) (історики, соціологи, геологи, філософи та інше), яких цікавить тематика Антропоцену та її переломлення в конкретному місці – місті Соледар та Соледарській ОТГ. Більше інформації про Соледар можна отримати з Паспорту Соледару, який підготував Фонд.
Резиденція Заземлення стартує в січні і триватиме до серпня 2021 року, загальна кількість резидентів – 19 (колектив або група рахується як один резидент). Кожного місяця відбуватиметься дві однотижневі резиденції. Кожен резидент(ка) або група отримає фіксовану суму, яка покриватиме проїзд, проживання, харчування та витрати на проведення дослідження або створення роботи. Кошти між різними статтями видатків розподіляються кожним резидентом(кою) самостійно. Фонд ІЗОЛЯЦІЯ надає резидентам(кам) логістичну підтримку, а також забезпечує консультування з локальними та українськими експертами у сфері екології. Підсумком кожної резиденції має стати публічна подія, де будуть презентовані результати роботи або створення художньої роботи. Ми заохочуємо майбутніх резидентів(ток) подумати над художньою роботою у публічному просторі або залучити до свого дослідження громаду.
Заявка на резиденцію має складатися з резюме та портфоліо художника(ці) або дослідника(ці), а також з короткого (до 400 слів) мотиваційного листа, в якому пояснюється, чому кандидат(ка) хоче працювати з темою Антропоцену, що саме планує робити в Соледарській ОТГ та який місяць є пріоритетним. Всі документи мають бути надіслані у форматі PDF на пошту opencall@izolyatsia.org з назвою файлу – Прізвище_Ім’я апліканта(ки).
Дедлайн подачі заявок – 10 січня 2021 року.
Share: