Фічери

Виставка-перформанс Алевтини Кахідзе «ПроМайновіПрава»‎

7 грудня, 2020
Алевтина Кахідзе. Звіри судяться з хазяєвами після МП 1937. 2020

З 8 грудня по 5 січня в Аукціонному домі «Корнерс» буде проходити проєкт “ПроМайновіПрава або як привласнити прикраси, стілець, йоркширського тер’єра та покласти в один файл”, який представляє в єдиному просторі юридичні документи та твори мистецтва. Основою для виставки став онлайн-перформанс Алевтини Кахідзе та Law Net, який тривав близько двох місяців під тегом #ПроМайновіПрава. Кураторка — Анна Морозова.

В галереї Аукціонного дому «Корнерс» буде представлено 9 правових випадків, деякі з них доволі унікальні, як, наприклад, перероблення творів Марії Примаченко Алевтиною Кахідзе, та показ твору на замовлення видання про моду “Vogue”.
Вперше кожен зможе розібратися в правових врегулюваннях передачі та отримання творів мистецтва, що є новим типом соціальних відносин. Документи дарування, купівлі-продажу, або ліцензія — це “правове розмаїття” на рівні мистецьких жестів.
В рамках проєкту договори про права та обов’язки між художниками та власниками унаочнюють крихкість мистецтва та оголюють нюанси, які заздалегідь передбачає юрист, аби із ними не зіштовхнулися автори, колекціонери та потенційні власники.
Виставка матиме і практичний компонент — відвідувачі зможуть ознайомитись з розробленими юридичною компанією Law Net шаблонами договорів й описами унікальних правових випадків. Всі юридичні випадки будуть “проілюстровані” роботами концептуальної художниці Алевтини Кахідзе, яка діє в мистецькому полі понад 20 років.

Алевтина Кахідзе українська концептуальна художниця, дизайнерка, кураторка, викладачка та садівниця. Використовує в проєктах різні медіа: малюнок, інсталяція, об’єкти, відео, перформанс, авторські тексти. Лауреатка Премії Малевича для українських художників 2008 р., переможець конкурсу серед молодих художників і кураторів Центру сучасного мистецтва при НаУКМА 2002 р., фіналістка премії Women In Arts (2019), посланниця з толерантності від ПРООН.

Проєкт став можливим завдяки ініціативі Her (ex)position/ Її (екс)позиція аукціонного дому «Корнерс» та Dofa fund (Благодійний фонд “Мистецькі надра”) для молодих кураторок і художниць. Share: