Фічери

Девід Хокні може стати найдорожчим художником

11 серпня, 2018
Британський художник Девід Хокні / Фото: Sleek Magazine

Британський художник Девід Хокні / Фото: Sleek Magazine

Британський 81-річний художник Девід Хокні, який пише насичені пейзажі та портрети має всі шанси стати найдорожчим художником у світі ще при житті. В цьому році одну з найвідоміших його робіт планують виставити на аукціон, яка за словами аукціонних експертів, може бути продана за рекордну ціну, серед існуючих сьогодні живих художників.

Мова йде про роботу Девіда Хокні «Басейн з двома фігурами», яку він написав в 1971 році. Зараз полотно знаходиться у колекції британського мільярдера Джо Левіса. За інформацію Bloomberg бізнесмен, чиї статки становлять $ 5,5 млрд планує продати картину на аукціоні неменше ніж за $ 80 млн. Зараз видуться перемовини, який саме аукціон виставить її на відкриті торги –це може бути Christie’s, Sotheby’s або Phillip’s.

Робота Девіда Хокні «Басейн з двома фігурами» / bloomberg.com

Робота Девіда Хокні «Басейн з двома фігурами» / Фото: bloomberg.com

Якщо знайдеться покупець, який готовий буде витратити цю суму то Девід Хокні стане найдорожчим художником ще під час свого життя. Зараз такий рекорд належить американському поп-арт художнику Джеффу Кунсу. У 2013 році його надувного собаку «Orange Balloon Dog» було продано на Christiе’s за $58,4 млн. А особистий рекорд для найдорожчої роботи Хокні належить картині «Шосе Тихоокеанського узбережжя і Санта-Моніка» 1990, вона була продана за $ 28,5 млн.

Читайте: Виставка Девіда Хокні в Тейт Британія побила рекорд відвідуваності

На думку аналітиків британські мільярдери готові інвестувати в творчість Хокні. Тим самим планують поступово виводити свого співвітчизника до списку найдорожчих митців світу.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук 

Share: