Виставка Девіда Хокні в Тейт Британія побила рекорд відвідуваності

1 червня, 2017
Експозиція Девіда Хокні у Тейт Британія / Фото: Daniel Leal-Olivas/AFP/Getty

Експозиція Девіда Хокні у Тейт Британія / Фото: Daniel Leal-Olivas/AFP/Getty

Ретроспектива одного з найвпливовіших художників сьогодення Девіда Хокні виявилася в Тейт Британія найпопулярнішою виставкою в історії галереї — її відвідало 478 тисячі осіб.

Ретроспективну експозицію, що проходила з 9 лютого по 29 травня 2017 року, щодня відвідувало понад 4000 чоловік. До відкриття виставки було продано майже 35 тис. квитків — більше ніж на будь-яку виставку за всю історію галереї Тейт.

На ній було представлено всі періоди його творчості від студентських робіт до культових творів 1960-1970-х, а також його знамениті пейзажі Йоркшира. Куратором виставки були Кріс Стівенс і Ендрю Вілсон. До ретроспективи Хокні найбільш відвідуваною виставкою в Тейт Британія була «Тернер, Уістлер Моне» в 2005 році — на ній побували 382 тис. відвідувачів. Тепер після Лондона ця ретроспектива, яка присвячена 80-річчю Девіда Хокні, відправиться в Центр Помпіду в Парижі та музей Метрополітен в Нью-Йорку.

Читайте: Нову будівлю Тейт Модерн назвали на честь мільярдера українського походження

В іншому філіалі відомої галереї рекордна кількість людей відвідала виставку Демієна Херста, тоді у 2012 експозицію в Tate Modern побачило 463,087 осіб. Проте рекордсменом по відвідуванню в Tate Modern у 2014 році стала ретроспектива Анрі Матісса її прийшло подивитися 562, 622 поціновувача прикрасного.

Share: