Фічери

Чотири українські митці візьмуть участь в міжнародному арт-ярмарку EXPO CHICAGO

9 квітня, 2021

Voloshyn Gallery представить 4 українських художників на міжнародному арт-ярмарку сучасного мистецтва – EXPO CHICAGO, що цього року відбудеться на платформі EXPO CHGO ONLINE з 8 до 12 квітня у форматі онлайн виставок-презентацій. На виставці Voloshyn Gallery експонуватимуть роботи таких художників, як Нікіта Кадан, Леся Хоменко, Олексій Сай та Артем Волокітін.
Відвідати український стенд можна за посиланням

Нікіта Кадан (н. 1982) представляє свою роботу «Дух Дурник». Складинки тканини у "Діві Марії, що читає" Матіаса Грюневальда та "Розп'ятті" Лукаса Кранаха Старшого схожі на прапори, що їх надимає вітер історії. Такий самий вітер колись ворушив червоні складинки, що згодом застигли на колоподібному фасаді музею у Шепетівці (колись музей Миколи Островського, нині Музей Пропаганди). У беньямінівського Янгола історії є молодші брати та сестри. Власне, я намагаюсь малювати саме їх – вторинних фігур цього пантеону, які, подібно до свого старшого брата, можуть дивитися лише назад у той час, коли історичний вітер несе їх вперед у невідоме.

Олексій Сай (н. 1975) представляє свій проєкт Excel-art. Це унікальна практика створення зображень за допомогою Excel, винайдена Олексієм Саєм. З програмою Excel у якості ресурсу візуальної мови Сай працює з 2004 року.

Розтинаючи та знову реорганізовуючи людські тіла у своїх роботах, Леся Хоменко (н. 1980) відходить від фігуративу в напрямку до абстракції й, таким чином, говорю про узагальнення та виключення. «Розламані» тіла вже не працюють як належить і, фактично, зображене тіло людини стає тілом картини, разом із зображеною на ній «порожнечею».

Масштабне полотно «Післяобраз 4» є роботою автора Артема Волокітіна (н. 1981). У цій серії художник розвиває теми, над якими працює протягом останніх років. Наприклад, легко впізнаваним є тло, що імітує техніку гравюри, – одна з візитівок творчості Волокітіна. Крім того, ця серія є новою спробою автора підійти до питання щодо можливості зображення світла як такого. Післяобраз (afterimage) – це феномен, коли після концентрації погляду на конкретному об'єкті мозок створює певний образ, що утримується свідомістю навіть після усунення об'єкта. Післяобрази найчастіше виникають від споглядання предметів, що були опромінені сонцем, або сліпучих спалахів. З фізіологічної точки зору даний феномен є побічним ефектом адаптації очей до яскравого світла. Однак післяобрази мають досить індивідуальний характер, тому що в них присутня велика частка психоемоційного стану людини.

Voloshyn Gallery спеціалізується на сучасному мистецтві та демонструє широкий спектр різних технік мистецтва, проводить персональні та групові виставки. Галерея сприяє інтеграції українського мистецтва у світові культурні процеси, представляє художників на міжнародних арт-ярмарках та в мистецьких проєктах у Європі та США.Share: