Фічери

Ціни на NFT впали на 70%

9 квітня, 2021


Метеоритний підйом ринку NFT (non-fungible token — «не замінних токенів») на початку 2021 року спровокував безліч цинічних розмов з порівнянням NFT до фінансових пірамід, шахрайств чи технічних спекуляцій. То чи вже зірвався NFT-бум? Можливо, що так. Згідно з останніми цифрами, опублікованими Nonfungible.com, які показують, що середня ціна NFT впала майже на 70% з піку близько 4000 доларів у середині лютого до близько 1400 доларів на початку цього тижня. З того часу, як Bloomberg вперше повідомив про падіння ціни 3 квітня, продажі продовжували зменшуватися.

Якщо дивитись конкретно на артринок NFT, який вважається більш пустим та штучно надутим, ніж ринки NFT, що представляють музику та кіно, — продажі за останні п’ять днів зменшились з 16,7 до 12,5 мільйонів доларів.

З огляду на інфляційний ажіотаж навколо NFT, який досягнув кінцевої швидкості з продажем «Beeple» 11 березня на 69,3 млн доларів, багато хто каже, що падіння ціни було питанням часу. Як зазначає Меліса Гілмор, засновниця лондонського агентства NFT Lily & Piper: «Падіння вартості було неминучим. Відбулося перенасичення платформ, і стає важко диференціювати та орієнтуватися». Якщо додати до цього поширення інформації про шахрайство, проблеми зі сумісністю на різних ринках та питання щодо власності та автентифікації, то спад здавався неминучим.

Однак, як зазначає Гілмор: «Деяке мистецтво тримає свою вартість, і я не думаю, що це постійне падіння». Вона додає: «У цьому є елементи ажіотажного циклу, але ми все ще розглядаємо його як величезну довгострокову можливість».

Дійсно, інші дані свідчать про те, що NFT цього року отримують значні успіхи. За перший квартал 2021 року ринкова вартість 38 NFT, що відстежується CoinMarketCap, зросла більш ніж у вісім разів і становила 22,5 мільярда доларів. Тим часом NFT Investment, компанія, створена засновниками Argo Blockchain, подвоює розмір свого первинного публічного розміщення до 20 млн фунтів стерлінгів для задоволення попиту.

На сьогодні NFT в основному є благом для так званих «крипто-братів», які придбали мережу Ethereum. Питання полягає в тому, чи може ринок NFT відійти від сценарію типу піраміди, який винагороджує ранніх інвесторів, до чогось більш стійкого та інклюзивного.

Джерело: The Art NewspaperShare: