Фічери

Жага до прекрасного: 7 захоплюючих нових книг про сучасне мистецтво від ArtHuss

9 жовтня, 2018
7 захоплюючих нових книг про сучасне мистецтво від видавництва ArtHuss

7 захоплюючих нових книг про сучасне мистецтво від видавництва ArtHuss

Книги про мистецтво бувають різним. Можна зробити матеріал на 8 томів, розписати несуттєві деталі і примушувати читача продиратися крізь довжелезні речення та терміни. Звісно, від такого читання насолоди не багато. Тому українське видавництво ArtHuss шукає інший підхід. Кожен автор легко і просто розповідає про важливі аспекти мистецтва. Зупиняється на цікавих деталях, структурує заплутані історичні епохи і пояснює суперечності. Читання перетворюється на відпустку, у якій можна відпочити і набратися нових знань та вражень.

ArtsLooker створив підбірку семи нових кних про сучасне мистецтва від ArtHuss, які цікаво буде прочитати самим, а також вони можуть бути хорошим подарунком для друзів. Отже знайомтеся!

1. Вілл Гомперц «Думай як митець»

Гомперц, Думай як митець

Щоб бути митцем, думай, як митець. Але для цього вам не обов’язково малювати чи ліпити скульптури. Вілл Гомперц пише, що «ми всі митці». Тому що кожен з нас має уяву аби втілювати ідеї і ми робимо це постійно, навіть якщо куховаримо чи ремонтуємо машини. На цьому і ґрунтується книга «Думай як митець». Автор розглядає творчість як складову частину життя. Тому Вілл Гомперц зібрав життєві історії художників, їхні знахідки та життєві кредо, які можуть послужити прикладом для наслідування, аби досягти успіху навіть у інших сферах життя. «Думай як митець» ‒ це не лише поради для креативного мислення, але й цілком матеріальні тези: як заробляють митці, як не програють та скептично мислять. Історії з життя Пабло Пікассо, Яна Вермеєва, Вінсента Ван Гога та інших допоможуть знайти рішення у буденних ситуаціях. Проте у Вілла Гомперца немає ультиматумів, і він завжди лишає місце для читацьких роздумів: «Творчість не про те, що думають інші; вона про те, що думаєш ти».

2.  Вілл Гомперц «Що це взагалі таке: 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі»

Вілл Гомперц Що це взагалі таке 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі

Книга для тих, хто хоче усе і одразу. Читачу не потрібно зазирати у сотні джерел, аби дізнатися історію мистецтва. Вілл Гомперц зібрав 150 років на 500 сторінках. Яскравим стартом сучасного мистецтва автор називає роботу Дюшана «Фонтан», коли митець придбав пісуар і поставив на ньому власний підпис. Ця робота викликала ажіотаж та обурення, але позначила переворот у сприйнятті творчості. Проте Вілл Гомперц описує і більш ранні прояви сучасного мистецтва. Таким чином його історія починається з 1820 та преімпресіоністів а закінчується… Не закінчується! Автор пише про наш час і дає ключові тези для розуміння тих художніх процесів, що тривають зараз. «Що це взагалі таке» ‒ унікальна мандрівка в історію, тож на першій сторінці навіть знайдеться розгорнута карта мистецьких напрямків, завдяки якій читач не розгубиться у історії.

3.  Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»

Марина Абрамович, Пройти крізь стіни

Марину Абрамович називають матір’ю чи навіть бабусею перфомансу. Адже починала вона ще тоді, коли подібний вид мистецтва був не поширений і не відомий широкому загалу. Тож кожен перфоманс викликав шквал обговорень та емоцій у глядачів. Ця книга – автобіографія Марини Абрамович. А пише вона так само талановито, як і генерує ідеї. Її розповідь про життя щира і місцями аж надто відверта, проте читач краще усвідомлює, який сенс перфомансів Марини та які події у житті призвели до того чи іншого експерименту. Окрім цього «Пройти крізь» стіни показує і трансформацію суспільства у ставленні до мистецтва. А також розкриває Марину Абрамович як сильну, але водночас і живу особистість: зі своїм болем, переживаннями, які вона долає і продовжує «проходити крізь стіни» непорозумінь та викликів. А ще у книзі описаний унікальний досвід життя у австралійському племені і похід через Велику китайську стіну. А це неабияк захоплює!

4. Григорій Козлов «Замах на мистецтво: арт-детектив»

Григорій Козлов, Замах на мистецтво арт-детектив

У кінематографі є «Мисливці за привидами». А у мистецтвознавстві є Григорій Козлов – мисливець за зловмисниками. Автор як справжній детектив знайшов у історії мистецтва приклади гучних крадіжок та махінацій, з якими знайомить читачів. Усього у книзі 12 справ: від викрадення Джоконди до продажу картин із радянських музеїв та вандалізму. Григорій Козлов пояснює, хто створив міф про Ван Гога як про божевільного генія та аналізує вплив цього факту на купівлю його картин. Важливий розділ про експертів та підроблювачів, у якому автор описує способи розпізнати фільшивки та як взагалі боротися із цим. Загалом, «Замах на мистецтво» показує темний бік арт-світу, у якому панує жадоба, махінації та зради. Проте деякі історії закінчуються хепі ендом.

5. Бріджит Квінн «Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»

Книга Бріджит Квінн

Якщо вас попросять назвати відомих художників, як багато жіночих імен спаде на думку? Фріда Кало? А хто ще? Якщо згадати буде складно, це не дивно, адже канон мистецтва висвітлює більше чоловічих імен. Бріджит Квінн ще в студентські роки приходила в музей Метрополітен і милувалася картиною Аделаїди Лабіль-Жияр. А в багатотомній історії мистецтва знайшла всього 15 жінок імен. Так і з’явилася книга «Неймовірні». Аби розповісти світу про художниць, Бріджит Квінн вивчила французьку, щоб читати архівні джерела. Тож це надзвтчайно глибока та емоційна праця про життя та творчість художниць. Артемізія Джентілескі погодилася на тортури, аби довести свою правоту в суді. Роза Бонер отримала дозвіл носити штани, коли це було заборонено. Кожна долала виклики своєї епохи і знаходила час для творчості.

6. Грейсон Перрі «Не бійтесь галерей»

Грейсон Перрі, Не бійтесь галерей

Автор – британський художник, відомий керамічними виробами та химерними яскравими картинами. Він розуміє, що деякі люди остерігаються галерей, не розуміють експозицію і тому не відвідують подібні заклади. Та Грейсон Перрі знає, що це не катастрофа, адже варто просто пояснити що до чого. Власне, цим він і займається у книзі «Не бійтесь галерей». Автор визначає, що можна вважати мистецтвом, які у нього межі. Чому деякі картини дивують і вражають більше ніж інші. А також розповідає про галереї з точки зору художника. Книга потішить не лише мудрими і дотепними роздумами, але й більш ніж 40 іронічними ілюстраціями, які намалював сам Грейсон Перрі.

7. Дон Томпсон «Помаранчевий надувний пес. Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку»

Дон Томпсон «Помаранчевий надувний пес. Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку»

Якщо коротко, ця книга пояснює, від чого залежить вартість картин. Дон Томпсон – економіст, який цікавиться мистецтвом і навіть має власну колекцію картин. Його книги про ціну, яку варто заплатити, аби стати власником омріяного оригіналу. Він легко уміє пояснити складні терміни та економічні процеси, а також ділиться інформацією про закулісся аукціонів. Весь процес – від створення картини до її продажу розкладається на етапи, впродовж яких відбувається оцінка, складання вартості та інше. Дон Томпсон пояснює, чому сучасне мистецтво сягнуло вищого цінового сегменту та як передбачати вартість. Книга стане у нагоді тим, хто мріє про власну галерею. Або ж кожному, хто дивиться на деякі картини і думає: «Я б намалював краще». Адже часто суть не в тому, що намальовано, а як і ким. Читаючи Дона Томпсона багато білих плям заповнюються і стають більш зрозумілими. Мистецтво різне, його можна вивчати з різних аспектів.

Яку б книгу ви не обрали, можна гарантувати лише одне: ви проведете свій час захопливо. Кожне видання доповнює знання про мистецтво, розглядає його з іншого боку та вимальовує повну і яскраву картину арт-світу.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: