Фічери

«Як популярність онлайн стає важливою всюди?» — друга серія Supermova вже на Youtube

18 травня, 2021

У другому випуску проєкту Supermova йшлося про рекомендаційні алгоритми соціальних мереж та їх вплив на людську здатність приймати рішення, зокрема, на політику. Чи створюють нову форму нерівності рекомендаційні алгоритми? Чи змінюється через алгоритми наше відчуття справедливості загалом? Як вони посилюють нерівність уваги?

Про все це можна дізнатись в розмові з дослідником у галузі етики штучного інтелекту Дмитром Михайловим і політиком Артемом Романюковим.

Дмитро Михайлов говорить, що алгоритми працюють як підсилювачі певних соціальних тенденцій, і рекомендаційні алгоритми соціальних мереж мають серйозний вплив на сьогоднішні політичні процеси.

"Технологічні тенденції у сучасній політиці, вони й без того доволі темнений процес ще більше затемнюють, адже політичний процес, в ідеалі, тяжіє до певної прозорості", — сказав Дмитро Михайлов.

Артем Романюков розповів про власну передвиборчу кампанію як кандидата на посаду міського голови Дніпра у 2020, зокрема про використання віральної реклами. За його словами, йому і команді протягом 27 днів вдалося збільшити кількість виборців на близько 60%. Зріст впізнаваності став можливий завдяки постійній рекламі в Youtube та Facebooк, але він вважає, що тільки робота в Інтернеті "не може зробити вибори".
 

Supermova — це проєкт про людське, цифрове і політичне. На меті — помітити і задокументувати, як ми змінюємось через соцмережі, комп'ютерні ігри, віртуальні світи та інші інтерактивні цифрові платформи.
Авторка проєкту — журналістка і художниця Лєра Мальченко.
Supermova підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe.

Дмитро Михайлов — дослідник у галузі етики штучного інтелекту, у 2018 у НаУКМА отримав ступінь Ph.D. із дисертацією на тему “Взаємозв'язок людини та техніки у сучасних філософсько-антропологічних дослідженнях”. Наразі проходить постдокторантуру у Нанкінському університеті в Китаї. Сфера його досліджень — прикладна комп’ютерна та інформаційна етика.
Артем Романюков — кандидат на посаду міського голови Дніпра від партії ДемАльянс на місцевих виборах 2020 року. Співзасновник низки громадських організацій: “Платформа Громадський контроль”, “Збережи Дніпро”, “Секретаріат РГК” (Рада громадського контролю НАБУ). Закінчив Дніпропетровський національний університет за спеціальностями “гідроаеродинаміка” та “інформаційні керуючі системи й технології”. У 2019 закінчив навчання за 10-місячною програмою Ukrainian Emerging Leaders при Стенфордському університеті, його проєкт був спрямований на продовження реформи поліції, прокуратури та судочинства в Україні з точки зору HR.Share: