Фічери

Відкриття міжнародної виставки «Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» у Дніпрі

15 листопада, 2021


25 листопада о 19:00 у Центрі сучасної культури у Дніпрі відбудеться презентація міжнародної виставки «Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива».

На виставці будуть представлені понад 100 робіт на перетині поезії та перформансу від митців та мисткинь із різних країн Східної Європи, зокрема й України.

Іржі Валох, «Поет»

Головний фокус виставки — поєднання поезії та перформансу в мистецьких рефлексіях та дослідженнях мови у вимірі політико-ідеологічного впливу.

Роботи поетів і митців другої половини ХХ століття та сучасних артистів торкаються тем цензурованості та штучності мови, її підпорядкуванню ідеологіям та політикам, крихкості та вразливості перед різними соціокультурними трансформаціями, як у минулому, так і сьогодні.

Томіслав Готовац, «Деграфітінг»

Виставка стала результатом дослідження проведеного дослідниками та кураторами Сабін Хенсґен і Томашем Ґланцем, завдяки підтримці Цюріхського університету та European Research Council.

Вперше виставка була продемонстрована в Цюріху в кінці 2018 року, потім колекція в різних її варіаціях подорожувала до Дрездена, Вроцлава, Ліберця та Будапешту.

Особливість майбутньої експозиції у Центрі сучасної культури в Дніпрі полягає в тому, що до наявної частини робіт східноєвропейських художників додадуться твори українських митців — як класичні, так і більш сучасні.

Єва Партум, «Легальність простору»

Серед артистів, роботи яких будуть представлені на виставці, присутні такі імена: Младен Стіліновіч, Томіслава Ґотовац, Ева Партум, Каталін Ладік, Юрій Лейдерман, Лєв Рубінштейн, Любомір Дюрчек, Вацлав Гавел, Андрєй Монастирський, Владо Мартек, Влодко Кауфман, Петро Ряска, Дана Кавеліна, Микола Карабінович, угрупування Бу-Ба-Бу та ЛуГоСад та інші.

У рамках проєкту «Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» планується насичена програма публічних подій: перформансів, лекцій, артист-токів, кінопоказів, тощо.

Детальніша інформація про заходи за посиланням.
Вхід вільний та відбуватиметься згідно з актуальними карантинними обмеженнями.

Помаранчева альтернатива, «Геть»


Виставка створена у співпраці з Центром сучасної культури у Дніпрі, громадською організацією Культура Медіальна, галереєю Артсвіт, Цюрихським університетом, Європейською дослідницькою радою, Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради та програмою Культурна столиця.

Share: