Фічери

Що відбувається: вибір редакції

27 вересня, 2023

Ключові мистецькі події в Україні

Виставка Ксенії Білик «Химера»

Дати: 22.09.2023 — 05.11.2023
Адреса: Київ, вул. Рейтарська 21, The Naked Room
Час роботи: Пн—Нд, 12:00—21:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: The Naked Room
Куратор/-ки: Лізавета Герман, Марія Ланько

Роботи Ксенії Білик «Портрет без назви 5» (2023) та «Портрет без назви 6» (2023). Джерело: thenakedroom.com
«Химера» Ксенії Білик — перша персональна виставка художниці в Україні. Текстиль, гутне скло, гобелен, кераміка — Ксенія переважно працює з «декоративно-ужитковими» техніками, але «уживає» їх для втілення доволі жорстких, чи навіть перверсивних образів. Останні кілька років художниця досліджує механізми конструювання колективної пам’яті та візуальної пропаганди. Її образи, миттєво впізнавані, але водночас позбавлені контексту, спрацьовують як тригер, що запускає процес проявлення візуального несвідомого. Крім того, естетична спокусливість самих робіт занурює у свій окремий світ, сповнений фантазії, чуттєвості та насолоди.

Ксенія Білик — художниця з Києва, яка досліджує вплив і силу пропаганди, а також те, як люди будують міфи навколо цієї теми. Часто працює з текстилем, керамікою, графікою, інсталяціями, відео та іншими медіа. 

The Naked Room – галерея сучасного мистецтва, заснована 2018 року в Києві. Засновниці — кураторки Марія Ланько та Лізавета Герман, і швейцарський кінорежисер Марк Вілкінс. Галерея фокусується на представленні недорепрезентованих митців і мисткинь і розвитку українського арт-ринку.

Виставка Олександри та Влада Кришовських «Дні минулого майбутнього»

Дати: 26.09.2023 — 26.10.2023
Адреса: Київ, вул. Терещенківська 9, Київська картинна галерея
Час роботи: Ср, Пт-Нд, 11:00–18:00 (каса працює до 17:20), Вт, 11:00–19:00 (каса – до 18:20)
Ціна квитка: 200/100 грн.

Організатор/-ки: Національний музей «Київська картинна галерея»

Робота Влада Кришовського. Джерело: Національний музей «Київська картинна галерея».
Назва проєкту «Дні минулого майбутнього» — запозичення з однойменного фантастичного фільму. У ньому митці, що відносять себе до напряму арт-брют, розвивають свій вигаданий мультивсесвіт. У цій серії робіт постійно з’являються сіквели та приквели, спотворені уявою авторів тварини, рослини й інші примари. Тут переплітаються та плутаються символи та сенси від часів Трипілля до сьогодення.

Центральні теми тут —  пам’ять, дорослішання, дослідження власної історії та спроби передбачити події майбутнього, попри безсенсовність такого задуму. «Давні греки ставились до плину часу не так, як ми. Вислів “вдивлятися у майбутнє” вони б не оцінили, адже на лінії часу, за їхніми поглядами, людина стоїть обличчям до минулого, а майбутнє бентежно насувається на неї ззаду. Події минулого – відомі й очевидні. Події майбутнього передбачити неможливо. Щоправда, дехто, реалізуючи таке прагнення, звертався до оракула, але його поради ми б назвали “жартом, що вийшов з-під контролю”», — сказано в описі проєкту. 

Олександра Кришовська – мисткиня з освітою психолога, має досвід роботи у психіатричній лікарні, де вела гурток арт-терапії та драма-терапії, згодом перейшла у сферу наукових досліджень. У 2016 році почала діяльність у сфері мистецтва. У художній практиці тяжіє до наїву та брутальних форм, розробляє теми тілесності, інтуїції, боротьби зі страхом і забобонами. Живе і працює у Києві.

Влад Кришовський – художник, що живе і працює в Києві. Співзасновник мистецького конкурсу «Арт-Баттл». Розвиває стиль арт-брют. 

Київська картинна галерея — один з ключових музеїв України, заснований 1922 року. Зберігає понад 14 000 творів, зокрема, ікони XIII-XVII століть, портрети пензлів Боровиковського та Левицького, колекції пейзажного живопису Айвазовського, Миколи Ге, Шишкіна та Васнецова.
Робота Олександри Кришовської. Джерело: Національний музей «Київська картинна галерея».

«Абетка» у Хвильовому

Дати: 28.09.2023
Адреса: Київ, вул. Верхній вал, 14, бар Хвильовий
Час роботи: 13:00–22:00
Ціна квитка: Вхід вільний
Реєстрація: https://bit.ly/3Pv9XnI 

Організатор/-ки: Projector, Хвильовий

Абетка — це проєкт присвячений українському шрифтовому дизайну та символам державності України.

Програма: 

— 13:00 — воркшоп з леттерингу «Літерація». Передбачає збірку та малювання ескізів літер, що допоможе зрозуміти логіку їхньої побудови та характери шрифтів. Менторка воркшопу — Катя Яцушек, яка курує курс Typo logo, має досвід роботи в Reynolds and Reyner і займається ілюстрацією, леттерингом, каліграфією та станковою графікою. Місць на воркшоп більше немає. 

— 16:00 — презентація проєкту «Шрифтова абетка української ідентичності» від продюсерки Кайї Нащук та головної редакторки Юлії Клебан. Вони поділяться власною візією того, як популяризувати нашу візуальну культуру у світі. 

— 17:00 — лекція «Коротка історія українського шрифторобства — від Кричевського до Снарського». Дослідження історії українських шрифтів 20 століття та особистостей, які цю історію створювали. Лекторка — Олександра Корчевська-Цехош, авторка відеокурсу «Історія українського дизайну». 

— 18:00 — панельна дискусія «Виклики шрифтової індустрії сьогодні», за участі найпомітніших українських грифтовиків Кирила Ткачова, Євгена Садко, Олександри Корчевської-Цехош та Олександра Трегуба

— 19:00 — вечірка «Абетка у Хвильовому». Хедлайнери — гурт Warнякання. Також гратимуть Sasha Ushenko та Vlad Spiel.

Показ фільму та виставка «Сад Богів»

Дати: 28.09.2023 — 30.09.2023
Адреса: Київ, вул. Грушевського 6, Національний художній музей України
Час роботи: 12:00–17:00, 
Ціна квитка: 50 грн (виставка) / 100 грн (події)

Організатор/-ки: Національний художній музей України (NAMU)

Кадр зі стрічки «Сад Богів» Артура Арояна та Олени Мушинської. Джерело: i1.poltava.to
«Сад богів» Артура Арояна та Олени Мушинської — це документальний фільм 2021 року, що розповідає про полтавський період життя художника Івана Мясоєдова (від середини 1890-х і по 1919-й рік). Головні акценти стрічки – становлення митця, його непрості взаємини із батьком і суспільством, створення першого в Полтаві неформального мистецького об’єднання «Сад богів». 

«На тлі відомих художників Федора Кричевського та Всеволода Максимовича загубилися імена інших учасників й учасниць, зокрема: Мальвіни Вернічі — дружини Мясоєдова, італійської танцівниці, а також подруги й натурниці Любові Платонової. Історію останньої розповідає її племінниця Зоя Коваленко, яка зберегла декілька унікальних фотографій тітки, зроблених Іваном», — розповідають куратори у анонсі. 

Показ фільму відбудеться 28–30 вересня та супроводжуватиметься виставкою (з 12:00 до 17:00) та публічними розмовами. В експозиції будуть представлені унікальні архівні матеріали й фотографії Івана Мясоєдова, цифровий архів робіт із колекції NAMU, а також дві живописні роботи Всеволода Максимовича – «Цар-дівиця» з експозиції музею та «Лицар у лісі», що досі дуже рідко експонувався.

Програма: 

28 вересня, 17:00 — кінопоказ фільму «Сад богів» та розмова зі знімальною групою за участі режисера Артура Арояна.

29 вересня, 17:00 — кінопоказ фільму «Сад богів» та розмова з фахівцями NAMU про твори й архівні матеріали, представлені на виставці.

30 вересня, 17:00 — кінопоказ фільму «Сад богів» та розмова з куратором проєкту «Сад після богів» (Центр сучасного мистецтва JUMP, Полтава, 2021) Антоном Усановим і старшою науковою співробітницею відділу мистецтва ХХ – ХХІ століть NAMU Анною Алієвою.

Третя Всеукраїнська Бієнале Левкасу

Дати: 28.09.2023 — 18.10.2023
Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а, ЦСМ «Білий Світ»
Час роботи: Ср–Нд, 11:00–19:00
Відкриття: 28 вересня, 18:00
Ціна квитка: 100 грн (половина — на ЗСУ)

Організатор/-ки: ЦСМ «Білий Світ» (White World)

Вигляд експозиції Третьої Всеукраїнської Бієнале Левкасу. Джерело: ЦСМ «Білий Світ»
Всеукраїнська Бієнале Левкасу була заснована у 2019 році київським ЦСМ «Білий Світ» та всесвітньо відомим митцем, львів’янином Олегом Денисенком. Протягом п’яти років Бієнале збирає найкращих левкасистів нашої країни, експонує їхні твори, демонструє і описує неймовірне різноманіття ідей, підходів, прийомів і втілень левкасу. 

У третій виставці візьмуть участь 126 митців, що розділяють любов до левкасу як до художнього матеріалу, техніки, та філософії.

Виставку сучасної української скульптури «Простори. Межі. Кордони»

Дати: 29.09.2023 — 05.11.2023
Адреса: Київ, вул. Хрещатик 2, Національний центр «Український Дім»
Час роботи: Вт–Нд, 11:00–19:00
Ціна квитка: 50/100 грн.

Організатор/-ки: Національний центр «Український Дім»
Співорганізатор/-ки: АТ «Ощадбанк», Visa, у співпраці з Abramovych Sculpture Park, Артцентром Павла Гудімова «Я Галерея», OÖ Landes-Kultur GmbH, артфундацією «Дукат», Музеєм сучасного українського мистецтва Корсаків. Виставковий проєкт фінансується за рахунок допомоги урядів Великобританії, Канади, США, Швеції, Швейцарії та Фінляндії.
Куратор/-ки: Ігор Абрамович, Аліса Гришанова, Олександр Соловйов, Катерина Цигикало.

Вигляд експозиції «Простори. Межі. Кордони». Джерело: Національний центр Український Дім.
У новому проєкті «Простори. Межі. Кордони» Український Дім запрошує до рефлексивної подорожі крізь багатогранну природу кордонів. Ця виставка — спроба окреслити своє місце в умовах воєнної дійсності, перезібрати власний світ зі шматків реальності, винайти актуальні сценарії життя. На виставці Українського Дому будуть представлені твори 40 українських митців, які виходять за межі традиційного медіа скульптури на територію нових медіа — об’єктів та інсталяцій.

Учасники виставки: Олексій Абрамов, Петро Антип, Юлія Бєляєва, Назар Білик, Степан Будулак, Василина Буряник, Дмитро Грек, Петро Гронський, Василь Дмитрик, Маргарита Журунова та Богдан Локатир, Єгор Зігура, Микита Зігура, Олексій Золотар, Костянтин Зоркін, Анна Іванова, Жанна Кадирова, Віталій Кохан, Микола Кривенко, Олександра Кришовська, Євген Примаченко, Єлена Орап, Даша Подольцева, Олексій Шмурак, Сергій Радкевич, Даниїл Ровенчин, Степан Рябченко, Володимир Семків, Юлій Синькевич, Анатолій Твердий, Василь Цаголов, Вероніка Чередниченко, Даша Чечушкова, Поліна Щербина, Денис Шиманський, Ольга Штейн і Владислав Юдін

Експонати створені в різноманітних техніках та масштабах: від інсталяції на мілітаристичну тему зі ста об’єктів у центральному залі до скульптурних робіт у камерних і навіть інтимних просторах. «Курсуючи поміж смисловими вузлами виставки, відвідувачі зможуть поміркувати над прикладними і метафізичними питаннями: наскільки вразливими є геополітичні рубежі в сучасному світі? чи є особистісні межі рухомими і мінливими? чи реально дотягнутися до кордонів неосяжного простору? А по тому — розібратися з власними обмеженнями і віднайти перспективи», — коментують куратори концепт проєкту.

Лекція Клеменса Пула «Noise, sound and creative practices»

Дати: 29.09.2023
Адреса: Київ, вул. Миколи Пиноненка, 6, America House Kyiv
Час роботи: 18:30
Ціна квитка: Вхід вільний (кількість місць обмежена)
Реєстрація: https://amhousekyiv.com/4635xvs 
Правила входу: https://www.americahousekyiv.org/admission 

Організатор/-ки: America House Kyiv

На цій події американський митець Клеменс Пул розповість про своє дослідження концепції творчої практики та її аудіо форм. Лекція матиме форму обговорення та гри. Подія сфокусується на нових ідеях і підходах до будь-якої творчості, створенні нових звуків за допомогою різних інструментів, редагуванні саундскейпів і «знайдених звуків», дослідженні генерації шуму та звукових маніпуляцій. 

Клеменс Пул — митець та куратор, який живе та працює у Нью-Йорку та Києві. Випускник Cooper Union School of Art, Columbia University та London School of Economics. Вперше потрапив до України у 2014 році, щоб попрацювати над проектом у донецькій ІЗОЛЯЦІЇ, однак його приїзд співпав із захопленням інституції. Під час другого візиту, вже до Києва, він реалізував проєкт Захоплення, в якому піднімав теми окупації публічних просторів. Клеменс був автором проекту-інтервенції #onvacation під час Венеційської бієнале сучасного мистецтва у 2015 році та одним із менторів міжнародної резиденції Architecture Ukraine, результати якої було представлено у рамках офіційної паралельної програми 15-ої Міжнародної Архітектурної Виставки La Biennale di Venezia Biennale Architettura 2016, La Biennale di Venezia.

America House Kyiv (AHK) – культурний центр американської культури, освіти та інформації в Київській області. Організовує англомовні програми, семінари з підвищення кваліфікації, культурні заходи, художні виставки, концерти тощо.

Cxema Daytime

Дати: 30.09.2023
Адреса:  Київ, вул. Кирилівська, 60, Collider 
Ціна квитка: 600/700 грн

Організатор/-ки: Cxema
Співорганізатор/-ки: Collider

Культова серія рейв-вечірок Cxema стала феноменом після 2014 року та займала місце головної формації електронної музики до 2020-го. Тоді Схема перестала проводити великі рейви, через обмеження у зв’язку з епідемією COVID-19, а пізніше — через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. 

Daytime Cxema, що відбудеться 30 вересня 2023 року — друга вечірка після довгої паузи. Перша відбулася 13 травня того ж року. На події цього місяця виступатимуть український дігер Ross Khmil, польська діджейка Facheroia, діджей і волонтер Kyiv Angels DJ 69, співзасновник лейбла Pep Gaffe Tofudj, філософка і музикантка Ecce Lizard і діджей M.Tkachenko.

Виставка «Бичача кров» у Depot 12/59

Дати: 01.10.2023
Адреса: Київ, вул. Будівельників 12, Depot 12/59
Час роботи: 17:00–21:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: квартирна галерея Depot 12/59
«Та що то за бича кров про яку невпинно говоримо, неочікувані в'язкі сліди бринять на тарелях в оздобленні під'їздів», — єдиний анонс, доступний в інстаграмі галереї Depot 12/59. У виставці беруть участь Даша Молокоєдова, Ніна Лагута, Анастасія Гаразд і Оля Єрємєєва.

Depot 12/59 — самоорганізована квартирна галерея на Дарниці, заснована Тамарою Турлюн і Андрієм Лящуком 2021 року. Тут виставляли роботи Анастасії Лелюк, Дмитра Ярошевського, Олі Чикало, Лади Вербіної, Антона Ткаченка, Даниїла Немировського, Ольги Чекотковської та інших.

Презентація проєкту стратегії Центру сучасної культури Кривого Рогу

Дати: 01.10.2023
Адреса: Кривий Ріг, вул. Петра Калнишевського, 1А, Дія.Бізнес
Час роботи: 12:00–14:00
Ціна квитка: Вхід вільний
Реєстрація: http://surl.li/kzrau

Організатор/-ки: ГО «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» спільно з Open Place та 39.9gallery

На події представлять попередню концепцію майбутнього Центру сучасної культури та обговорять ідеї, які допоможуть втілити цей проєкт. Це — можливість внести особисті пропозиції в концепт. До команди проєкту входять: Юрій Кручак, Юлія Костерєва, Мар’яна Куземська, Марина Довганич, Станіслав Туріна та Катерина Левченко.

ГО «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» — урядовий аналітичний центр, створений 2012 року. 

Відкритий простір (Open Place) — ініціатива художників, що спрямована на розвиток творчого дослідження та активізацію зв’язків між художнім процесом і різними прошарками сучасного суспільства.

«Ріка кричала, вила, як поранений звір»: програма Київської бієнале у Києві

Дати: 05.10.2023—29.12.2023.
Адреса: Київ, вул. Васильківська 1, Довженко-Центр. 
Час роботи: Пн–Пт, 19:00–20:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: Центр Візуальної культури (Visual Culture Research Center)
Співорганізатор/-ки: Асортиментна кімната (Івано-Франківськ), tranzit.at (Відень), tranzit.org (Братислава, Будапешт, Бухарест, Клуж, Ясси, Прага та Відень), Museum of Modern Art (Варшава), Museum Crisis Center (Львів), Other Edges, Dovzhenko Centre (Київ), and Sorry, No Rooms Available (Ужгород).
Куратор/-ки: Олександр Телюк, Альона Пензій, Станіслав Битюцький

Проєкт досліджує кінематографічну репрезентацію підкорення Дніпра, позитивні та негативні наслідки індустріалізації водойм. «6 червня 2023 року російські війська підірвали греблю Каховського водосховища, здійснивши черговий воєнний злочин під час повномасштабного вторгнення в Україну. Соціальні та екологічні наслідки цієї події будуть оцінені лише у майбутньому. Ми ж повертаємося до минулого, щоб дослідити процеси, здійснені радянською модернізацією: побудову каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі та ідеологічне переосмислення водних ресурсів України», — розповідають куратори. 

Учасників і учасниць проєкту буде анонсовано пізніше. Події в межах Київської бієнале 2023 року відбудуться також в Івано-Франківську, Ужгороді, Варшаві, Любліні, Відні й Антверпені

Київська бієнале – це міжнародний форум мистецтва, знання та політики, що об'єднує виставки та дискусійні платформи. Бієнале застосовує міждисциплінарну перспективу на перетині гуманітарних наук, соціально-ангажованого мистецтва та політичного активізму, щоб осмислювати ключові проблеми сучасного світу.

Візуальна концепція Київської Бієнале 2023 року. Джерело: instagram.com

«На периферії війни»: програма Київської бієнале у Франківську

Дати: 07.10.2023—30.10.2023
Адреса: Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 15, Асортиментна кімната (та інші локації)
Час роботи: Пн–Нд, 12:00–18:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: Центр Візуальної культури (Visual Culture Research Center)
Співорганізатор/-ки: Асортиментна кімната (Івано-Франківськ), tranzit.at (Відень), tranzit.org (Братислава, Будапешт, Бухарест, Клуж, Ясси, Прага та Відень), Museum of Modern Art (Варшава), Museum Crisis Center (Львів), Other Edges, Dovzhenko Centre (Київ), and Sorry, No Rooms Available (Ужгород).
Куратор/-ки: Альона Каравай, Антон Установ, Ярема Малащук і Роман Хімей

У проєкті представлені роботи Павела Альтгамера, Івана Базака, Богдана Бунчака, Ореста Заборського, Шейли Камерич, Роксолани Кіт, Зоряни Козак, Крейзіка, Володимира Кузнецова, колективу мюзиклу, Дарини Мамайсур, Яреми Малащука й Романа Хімея, Генріке Науманн, Валентини Петрової, Анни Потьомкіної, Андрія Рачинського, Данііла Ревковського, Марії Русінкевич, Олесі Саєнко, Вальдемара Татарчука, Анни Хвиль, Мирослава Яремака та si process.

«Логіка війни не є сталою і зазнає змін. Ми можемо одночасно жити в закономірностях війни, жертвуючи та допомагаючи, та всупереч — дозволяючи собі насолоду та радість. Співіснування різних порядків породжує низку етичних дилем та особливо проявляється в тилу — нерідко через почуття провини. На периферії війни ми то вдавано наближаємось до нуля через волонтерство, самообмеження чи пошук внутрішнього ворога, то віддаляємось від екзистенційного досвіду через насолоду та сарказм», — розповідають куратори. 

Київська бієнале – це міжнародний форум мистецтва, знання та політики, що об'єднує виставки та дискусійні платформи. Бієнале застосовує міждисциплінарну перспективу на перетині гуманітарних наук, соціально-ангажованого мистецтва та політичного активізму, щоб осмислювати ключові проблеми сучасного світу.

Концерт Валентина Сильвестрова

Дати: 15.10.2023
Адреса: Київ, вул. Володимирський узвіз, 2, Національна філармонія України
Час роботи: 19:00
Ціна квитка: 250–400 грн

Організатор/-ки: Національна філармонія України
Валентин Сильвестров за грою у фортепіано. Джерело: theukrainians.org
«Валентин Сильвестров здобув статус найвідомішого у світі українського композитора задовго до війни. Сьогодні ж — на тлі руїн, смертей, болю, що залишає після себе ця жахлива війна — лагідна, ніжна, світла музика Сильвестрова набула для нас нової значущості, нового сенсу. Його твори, особливо ті, що були написані під час війни, здається, створені спеціально для того, щоби втішати, лікувати зранені душі. Один із нових творів композитора – Кантата на вірші Павла Тичини й Володимира Сосюри (світова прем’єра) – прозвучить у нинішньому концерті», — розповідають організатори. 

Концерт виконає Київський камерний оркестр за диригування Наталії Пономарчук і за участі солістки Інни Галатенко.

Програма: 

— Симфонія № 2 для флейти, ударних, фортепіано і струнного оркестру;

— Кантата № 12 на вірші Т. Шевченка;

— Кантата № 8, слова народні;

— Кантата № 11 на вірші С. Майданської та В. Шпак;

— Серенада для струнних;

— Кантата № 9 на вірші П. Тичини та В. Сосюри (світова прем’єра).

Валентин Сильвестров — український композитор і піаніст, автор класичної музики, лауреат Шевченківської премії. У 1960-х входив до групи «Київський авангард», що орієнтувалась на нові течії західноєвропейської музики, у 1970-х перейшов від авангарду до постмодернізму. Сам Сильвестров називає свій стиль «мета-музикою». 

Київський камерний оркестр — камерний оркестр, заснований скрипалем Антоном Шароєвим 1963 року в Києві, з 1972 року працює в межах Національної філармонії України. Здобув популярність в 1970-х роках в межах СРСР, граючи новітню музику.

Українські проєкти за кордоном

UKRAINE! UNMUTED: 5-те триєнале українського мистецтва «Український зріз»

Дати: 26.09.2023—10.11.2023
Адреса: Peowiaków 12, 20-007 Lublin, Poland
Час роботи: Вт–Сб, 12:00–18:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: Інститут стратегії культури, ГО «Вірменська 35» (Львів), Центр Культури в Любліні (Рафал Козінські, Марися Артем’юк-Козінська, Збігнєв Собчук) й галерея Biała (Люблін).
Співорганізатор/-ки: Львівська міська рада, Український культурний фонд, Фундація ЗМІН і Міжнародний фонд «Відродження».
Куратор/-ки: Влодко Кауфман, Сергій Петлюк

Вигляд експозиції «Український зріз». Джерело: Інститут Стратегії Культури
Український Зріз — це триєнале сучасного українського мистецтва, започатковане у 2010 році з метою представити українське мистецтво у світі. Відтоді проєкт був реалізований у Любліні (2010, 2013), Вроцлаві (Європейській столиці культури 2016), Каунасі (Європейській столиці культури 2022) та у Львові.

На цьогорічній п’ятій триєнале, що має тему «UKRAINE! UNMUTED», представлені роботи: 

Яни Бачинської, «Шкіра мого діда» (2020);

Андрія та Лії Достлєвих, «Зализуючи рани війни» (2016-2021);

— групи Fantastic Little Splash (Лєра Мальченко й Олександр Ганц), «Конкретний і неясний» (2019);

Жанни Кадирової, «Паляниця» (2022);

Алевтини Кахідзе (у співпраці з Пьотром Армяновським, Олександром Круліковським, Анатолем Степаненком, Анатолієм Бондаренком і Романом Кульчицьким, Олексієм Коваленком, Михайлом Журбою, Любою Якимчук, Віталієм Чернецьким і Дзвінкою Матіяш), Invasions (2021-2022);

Влодко Кауфмана (у співпраці з Олександром Довженком, Яною Крикун, Максимом Мазуром, Сергієм Радкевичем, Сергієм Савченком, Наталією Лісовою та Наталкою Шимін), «Земля» (2022);

Миро Клочко й Анатоля Татаренка, «Мир і спокій» (2022);

Саші Курмаза, «Міст» (2019);

Каті Лібкінд, «Жінка усміхається. Жінка бере. Жінка народжує. Овал» (2021);

Павла Макова, Mappa Mundi (2021);

Сергія Петлюка, «Коли розвіється туман» (2018);

В’ячеслава Полякова, «ı.|.ı 2022» (2022);

Андрія Рачинського та Даниїла Ревковського, «Хвостосховище. Брязкання, стукіт, суперечка та булькання» (2021);

Юрія Штайди, Ярини Шумської, Володимира Топія, Наталки Лісової, Влодко Кауфмана, перфоманс.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon
Share: