/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Нову будівлю Тейт Модерн назвали на честь мільярдера українського походження

41
Нова будівля Tейт Модерн - Блаватник-білдінг

Нова будівля Tейт Модерн — Блаватник-білдінг / Фото: The Art Newspaper

Нову будівля відомого британського музею Тейт Модерн Суітч-хаус, яку було відкрито минулого року перейменували в Блаватник-білдінг на честь мільярдера українського походження, який зробив найбільше в історії музею пожертвування.

Таке із своїх останніх рішень на посаді дирейтора Тейт прийняв Ніколас Сирота, який побажав відзначити безпрецедентний внесок бізнесмена в музейний розвиток. Дані про розмір пожертвувань варіюються, але мова йде про суму від £ 50 млн (за інформацією The Art Newspaper) до £ 260 млн (за даними The Guardian). Навіть якщо орієнтуватися на меншу суму, то все одно це найбільше в історії пожертвування на користь музею.

Читайте: Відомий американський продюсер Девід Геффен подарував MoMA $100 млн

Раніше тільки сім’я Сейнсбері, що володіє третьою за величиною мережею супермаркетів у Великобританії, пожертвували у 2010 році суму у розмірі £ 25 млн на підтримку музейної інституції та на розширення Британського музею.

Підприємець Леонід Блаватник народився в 1957 в Одесі, дитинство і юність провів у Москві. У 1978 році майбутній глава холдингу Access Industries емігрував з родиною в США, де через шість років отримав американське громадянство. У 2010 році він став громадянином Великобританії і сьогодні входить до трійки найбагатших жителів Об’єднаного Королівства. За рейтингом Форбс його статки оцінюються майже в £ 16 мільярдів.

Читайте: Власники елітної нерухомості біля Тейт Модерн скаржаться на відвідувачів

10.05.2017

Схожі записи