У львівському арт-центрі «Я Галерея» покажуть виставку Антона Логова «Вода»

15 травня, 2020
Художник Антон Логов

Художник Антон Логов

У середу, 20 травня арт-центр Я Галерея у Львові розпочинає свою офлайн роботу із відкриття проєкту Антона Логова «Вода», куратор виставки — Павло Гудімов.

Виставка “Вода» — універсальна. Для всіх культур, для всіх контекстів, для кожного глядача вона працюватиме саме так, як задумав автор — працюватиме по-різному. Бо вода є скрізь, вода є всесвіт. Вода є ми. І медитуючи на воду, рефлексуючи про мистецтво, перебуваючи тут, на виставці — ми є частиною всесвіту, елементом круговороту води у природі.

І сказав Бог: „Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу, і птаство, що літає над землею під небесною твердю“.

Біблія. Перша книга Мойсеєва. Буття. Створення Світу.

Ідея зробити живописну серію «Вода» виникла як потреба висловитись про неоднозначну природу нашого сьогодення. Про час, який спливає, як вода, про людські цінності й норми, які постійно змінюються. Вода — це метафоричний образ «зброї» за мир. Водою ми можемо «затушити» воєнні конфлікти. Для мене вода — це постійна територія для роздумів.

Спочатку я почав шукати форму на маленьких форматах, працюючи кольором через безліч нашарувань фарби. Хотілось передати глибину і загадковість води. Адже вода — це міра Всесвіту, вона сама створює умови й порушує кордони. Вона пристосовується до певних обставин і зникає. Вона ледь помітна і прозора, вона — іржа та болото. Вона — нафта, або сніг.

image

Брудний бордовий, гарячий жовтий, бірюзовий зелений, синьо-чорний, фіолетовий, рожевий — все це кольори води — природної, хімічної й космічної. Я використовую колір як інструмент. Він здатен ввести глядача у психодраматичний стан, щоб він відчув красу зникнення водної стихії. У кольорі води я створюю досить аморфні форми, які нібито розпливаються. І в деяких роботах поруч з ними є чіткі, майже геометричні конструкції. Ця геометрія — умовний образ хибкої стабільності, яку теж згодом змиває вода.

Я створюю метафізичне поле, яке рефлексує тайнами та глибинами.

І приходжу до розуміння, що вода — це всі ми.

Антон Логов

Виставка буде відкрита з 10 ранку (без офіційного відкриття) 20 травня і по 14 червня 2020 року за адресою: м. Львів, вул. Шота Руставелі, 8.

Share: