Фічери

Voloshyn Gallery бере участь в арт-ярмарках Untitled.ART та NADA в Маямі

26 листопада, 2021


В листопаді та грудні Voloshyn Gallery візьме участь в двох міжнародних ярмарках сучасного мистецтва в Маямі — Untitled.ART та NADA.

На арт-ярмарці Untitled.ART з 29 листопада по 4 грудня Voloshyn Gallery представить роботи українських митців та мисткині: Нікіти Кадана, Лесі Хоменко та Олексія Сая.

Нікіта Кадан представить роботи «Стрибок тигра», «Сонце та супутник», а також роботу із серії «Зламане древко». Ця серія звертається до авангардистської спадщини (зокрема, до творчості художника Василя Єрмілова) та переосмислює її в сучасній манері. «Зламане древко» складається з залізних щитів, покритих застиглою смолою, та фотографій, надрукованих на шовковій тканині із зображеннями руїн, спричинених бойовими діями на Донбасі.

Робота «Сонце та супутник» слугує продовженням циклу «Приватне сонце», що був розпочатий у 2013 році. Решітка-«сонечко» — це один з найважливіших елементів
пострадянського міського ландшафту, на перший погляд, бадьорий, оптимістичний образ. Водночас решітка уособлює репресивність, обмеженість, пригніченість людини в радянському просторі.

«Стрибок тигра» — це реконструкція списів, зроблених повсталими робітниками машинобудівного заводу у Горлівці на Донбасі під час збройного повстання 1905 року.

Леся Хоменко представить роботи із серії «Cородна праця» та «Гіганти». «Гіганти» — це один із перших проєктів художниці, над яким вона працювала з 2006 по 2012 рік. Це серії широкоформатних картин, де герої зображень представлено з «жаб’ячої» точки зору. Художниця критикує та переосмислює візуальну мову пострадянської фігуративної школи.

Спеціально для Untitled Art, Олексій Сай створив нову серію живописних робіт, де продовжує розвивати ідеї про монотонне життя офісних працівників.
Нові роботи Сая складаються з портретів олов’яних солдатиків в діловому одязі, через які він досліджує формування класу офісного планктону. Його герої — безликі менеджери, які стають більш людяними і набувають особистісних рис внаслідок старіння і відходу від ідеалів консюмеристського суспільства.

Важливо відзначити, що Сай створює підкреслено нейтральну, об’єктивну, репрезентацію реальності офісних робітників у всіх її проявах: художник не має на меті ні критикувати офісний «стиль життя», ні створювати карикатуру на нього.

Детальніша інформація про подію за посиланням.


На арт-ярмарці NADA MIAMI протягом 1-4 грудня Voloshyn Gallery презентує роботи Лесі Хоменко, Марії Сулименко та Олексія Сая.

Леся Хоменко представить дві роботи на біфлексі із серії «Леся Хоменко та її школа» та «Кілька історій та об’єктів».
Експериментуючи з біфлексом та живописом, Леся Хоменко продовжує свою програмну роботу над деконструкцією фігуративного зображення й аналізом всіх елементів картини.
Деконструкція у практиці Лесі Хоменко передбачає не лише роботу із візуальними образами, але й з усіма складовими картини — її матеріальними носіями.

Для роботи над серією «Леся Хоменко та її школа», авторка використовує для своїх картин фотографії, що було надіслано студентами у відповідь на її прохання, без безпосереднього залучення їх до співпраці.

У проєкті «Кілька історій та об’єктів» художниця використовує підрамники, об’єкти, полотно, біфлекс та сітку — матеріали, що дозволяють їй буквально розділити «тло» та дійових осіб на картинах, а також створити іронічне висловлювання щодо класичної техніки живописного лесування.

Ще одна робота Лесі Хоменко належить до більш ранньої серії робіт — «Сородна праця».

Олексій Сай представляє роботу із серії «Розбомблені».
Це доповнена серія ранніх робіт автора, що являють собою карти, зроблені на інших роботах із серії «Excel-Art». В найгостріші моменти війни на Сході України (2014-2015 рр.) Олексій спостерігав супутникові знімки розбомблених територій на Сході України на google maps. Після чого з болгаркою в руках він «знищував» свої попередні твори, так і з’явилась серія творів «Розбомблені».

Художник певен, що жодна доросла людина не може існувати поза політикою, адже вона формує нашу реальність.

Марія Сулименко представляє роботи із проєкту «Скляний світ людей і речей...».
Художниця розповідає, що під час роботи над серією робіт, не ставила певних цілей, не вигадувала концепції, її роботи не тільки про те, що вона бачить, а й про те як вона бачить.

Детальніша інформація про арт-ярмарку за посиланням.
Untitled ART – це міжнародний ярмарок сучасного мистецтва, заснований у 2012 році, який фокусується на кураторському балансі та цілісності в усіх дисциплінах сучасного мистецтва.
New Art Dealers Alliance (NADA), некомерційна організація, що займається культивуванням, підтримкою та просуванням нових голосів в сучасному мистецтві. Share: