Фічери

В Помпеях знайшли фрески, які докорінно змінюють легенду про час їх знищення

19 жовтня, 2018
Археолог Массімо Осанна перед знайденими фресками ларарія в Помпеях / Фото: pompeiisites.org

Археолог Массімо Осанна перед знайденими фресками ларарія в Помпеях / Фото: pompeiisites.org

Під час розчищення вулканічної породи в Помпеях археологи виявили фрески, які достовірно вказують, що руйнівне виверження, що погребло місто під шаром попелу, відбулося пізніше, ніж прийнято вважати.

4

Раніше вважалося, що виверження Везувію сталося 24 серпня 79 року н.е., але знайдені фрески показують, що воно відбулося двома місяцями пізніше — 24 жовтня. Археологи виявили ларарій — простір для поклоніння домашнім богам, ларам, площею близько 20 кв. м, у тому числі там прекрасно збереглися фрески, едікули і невеликий басейн. Археолог Массімо Осанна, директор Археологічного парку Помпей, назвав цю знахідку винятковою, зазначивши, що в Помпеях вперше в місці, призначеному для поклоніння, виявлена настільки складна внутрішня обробка.

5

«У кожному давньоримському будинку був якийсь ларарій, але тільки найбагатші люди могли собі дозволити ларарій в спеціальному приміщенні з басейном і розкішним декором», — каже професор Інгрід Роуленд. Фрески ларарію включають зображення двох змій перед вівтарем, кабанів, які борються з невідомими істотами, загадкового персонажа з собачою головою (можливо, пов’язаного з зображеннями давньоєгипетського бога Анубіса), павича, рослин і птахів.

61

Інший археолог Франческо Мусколіно припускає: «Офіційна дата виверження була відома з листа Плінія Молодшого, який був свідком виверження. Але довгі роки були підозри, що середньовічні монахи, які переписували його лист, мабуть не вірно розгледіли дату, переплутавши жовтень і серпень». Тепер, коли на стінах знайдені фрески, ймовірно зроблені рукою одного з будівельників, що містять календарні дати, історики, нарешті, можуть бути впевнені, коли ж сталося ця історична трагічна подія.

Читайте: В Індії археологи знайшли петрогліфи, які створені невідомою цивілізацією

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: