Археологи виявили в індійському штаті Махараштра наскальні зображення віком 10 тисяч років, створені представниками невідомої науці цивілізації.
Петрогліфи були знайдені на схилах пагорбів в західній частині Махараштри. Дослідники пройшли тисячі кілометрів, опитуючи місцевих жителів. Зображення були приховані під товстим шаром грунту, тому тривалий час залишалися непоміченими.
Однак деякі з них виявилися відомі жителям, оскільки ці місця вважаються святими, до них приходять паломники. Петрогліфи були знайдені в околицях 52 сіл, але жителі лише п’яти з них знали про існування цих об’єктів.
Попередній аналіз показав, що вік зображень сягає не менше 10 тисяч років. Більшість петрогліфів виконано на скелястих плоских схилах. Експертів вразило розмаїття тем. Стародавні автори зобразили тварин, птахів, людей і геометричні фігури.
Імовірно, петрогліфи створило доісторичне співтовариство мисливців і збирачів, які не були знайомі з сільським господарством. Вчені відзначають схожість виявлених малюнків із зображеннями, знайденими в інших частинах світу. Вони не виключать, що індійські петрогліфи можуть виявитися найдавнішими в своєму роді на планеті.
Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук
Share: