У Sotheby’s довели, що при повторному продажі, роботи художниць продаються більш успішно, ніж роботи художників-чоловіків

2 серпня, 2019
Картина "Propped" Дженні Савіль (праворуч) / Фото: sothebys.com

Картина «Propped» Дженні Савіль (праворуч) / Фото: sothebys.com

Дочірня компанія Sotheby’s Mei Moses провела цікаве дослідження, згідно з яким при повторних аукціонних продажах роботи жінок-художниць продаються більш успішно, ніж роботи художників-чоловіків.

Такі висновки були зроблені на основі вивчення творів мистецтва, які більш ніж один раз з’являлися на аукціонних торгах в період з 2012 по 2018 роки.

Дослідження показали, що роботи жінок, вперше продані в 2012 році, при повторному продажі в 2018 році коштували в середньому на 72,9% більше, в той час як роботи чоловіків-художників при аналогічних умовах подорожчали в середньому лише на 8,3%, при цьому роботи художниць, які створювали свої картини після 1945 року подорожчали на 87,7% в порівнянні з роботами художників-чоловіків, які творили в той же період.

У той же час кількість транзакцій: -2472 повторних продажів робіт жінок і 55 796 повторних продажів робіт чоловіків — відображає стійку орієнтацію ринку мистецтва на чоловіків-художників.

Проте, результати дослідження показують, що частки ринку в наступному десятилітті можуть стати більш врівноваженими.

Share: