Фічери

У Катарі відкрили Національний музей «Роза пустелі»

28 березня, 2019
Національний музей Катару / Фото: iwan.com

Національний музей Катару / Фото: iwan.com

У столиці Катару в Досі відкрився масштабний Національний музей, побудований за проектом відомого французького архітектора Жана Нувеля. Вартість будівництва музею не розголошувалася. Шейха аль-Маясса висловила надію, що музей щорічно відвідуватимуть понад 500 тис. туристів.

national-museum-of-qatar-jean-nouvel-3

За останні роки Катар витратив мільярди доларів на покупку робіт знаменитих художників — Пікассо, Ротко, Матісса і Сезанна, однак відкривається музей присвячений не їм, а археології Катару, його природної історії, жителям і правителям.

Церемонію відкриття музею очолили голова управління музеїв Катару Шейха аль-Маясса бінт Хамад бін Халіфа аль-Тані і Жан Нувель. На відкритті були присутні керівники найбільших музейних світових інституцій.

national-museum-of-qatar-jean-nouvel-6

Загальна площа музею становить 30 тисяч кв.м. Зовнішній вигляд будівлі натхненний кристалічною структурою гірської породи, відомої як «Роза пустелі» (одна з різновидів гіпсу, що формується в шарах піску): 500 величезних дисків, які Нувель називає лезами, перетинаються під різними кутами. Для створення дисків потрібно більше 1760 тонн сталі.

national-museum-of-qatar-jean-nouvel-8

За словами самого архітектора, «все тут направлено на те, щоб відвідувач відчув пустелю і море. Архітектура і конструкція музею символізують таємниці, які формуються в пустелях кристалічних порід, що нагадують пелюстки троянд». На стіни всіх 11 галерей музею проектуються відеофільми, присвячені природі та історії Катару.

Читайте: В Абу-Дабі відкрили філіал Лувра, будівництво якого коштувало арабам понад $ 1 млрд

Share: