After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

Топ 16 найдорожчих аукціонних продажів українського сучасного мистецтва 2015 року

29 грудня, 2015

ll

2015 рік був багатий на культурні події, також він став роком рекордів з продажу мистецтва як через приватні купівлі, так і на міжнародних аукціонах. В українському сучасному мистецтві теж відбувалося багато важливих подій. Незважаючи на зовнішню агресію та фінансово-економічну нестабільність, в Україні продовжує розвиватися Contemporary Art. Варто зазначити, що ціни у 2015 році на арт-ринку значно знизилися, що й дало поштовх молодим авторам заявити про себе. Стимулом стала поява молодих колекціонерів, які жваво почали цікавитися сучасними українськими митцями.

Також у 2015 році на міжнародних аукціонах з’явилися нові імена молодих українських авторів таких, як Степан Рябченко та Олексій Золотарьов. Навесні ми мали змогу гордитися за рекордну продаж відомих у всьому світі українських фотохудожників Віталія та Олени Васильєвих. Їхня фоторобота із серії «Апокаліпсис в мистецтві» була продана за рекордну як для українського арт-ринку суму $205,785.

Згадуючи рік, що минає ми традиційно підготували рейтинг найдорожчих продаж на українських та міжнародних аукціонах. Рейтинг було створено за даними торгів 2015 року аукціонних будинків: «Sotheby’s», «Christie’s»,  «Phillips», «Дукат», «Золотое Сечение» , «ACG». До рейтингу було відібрано по одній найдорожчій роботі кожного автора, яка була продана від $ 5,000. До рейтингу не було внесено результати благодійних аукціонів.

 

1) Віталій та Олена Васильєви, фоторобота із серії «Апокаліпсис в мистецтві», 2014. Лондон, аукціонний дім «Phillips». Продана 13 лютого 2015 за $205,785

224

 

2) Анатолій Криволап, «Засліплений горизонт», 2011. Лондон, аукціонний дім «Sotheby’s». Продана 1 грудня 2015 за $ 41,517

Bezyimyannyiy2

 

3) Віктор Сидоренко, робота із цикла «Ultra-C», 2001. Лондон, аукціонний дім «Phillips». Продана 9 грудня 2015 за $ 22,000

Viktor-Sidorenko_Ultra-C

 

4) Арсен Савадов, «NO TIME TO WASTE». Лондон, аукціонний дім «Sotheby’s». Продана 2 червня 2015 за $ 19,025

27930

 

5) Олександр Животков, «Вітер», 2014. Лондон, аукціонний дім «Phillips». Продана 9 грудня 2015 за $ 16,000

3

 

6) Галина Москвітіна, із серії «Sparkle», 2010. Лондон, аукціонний дім «Phillips». Продана 9 грудня 2015 за $ 12,205

Bezyimyannyiy3

 

7) Юрій Соломко, «Лондон G8», 2008. Лондон, аукціонний дім «Phillips». Продана 13 квітня 2015 за $ 11,800

Solomko

 

8) Роман Мінін, «Генератор донецького метро», 2014. Лондон, аукціонний дім «Sotheby’s». Продана 2 червня 2015 за $ 11,415

Minin-GENERATOR-OF-THE-DONETSK-SUBWAY

 

9) Анна Криволап, «Ленти IV», 2014-15. Лондон, аукціонний дім «Phillips». Продана 9 грудня 2015 за $ 11,000

Ganna-Kryvolap-_-Ribbons-IV

 

10) Михайло Деяк, «Простір», 2013. Київ, аукціонний дім «Золотое Сечение». Продана 23 вересня 2015 за $ 10,500

Deyak

 

11) Назар Білик, «Дощ», 2013. Нью-Йорк, аукціонний дім «Phillips». Продана 4 березня 2015 за $ 10,000

rain1

 

12) Олег Тістол, «Магазин Monet», 2015. Київ, аукціонний дім «ACG». Продана 5 грудня 2015 за $ 8,800

Bezyimyannyiy4

 

13) Іван Марчук, «Місячні квіти», 1976. Київ, аукціонний дім «Золотое Сечение». Продана 11 грудня 2015 за $ 7,500

Marchuk-I.-Lunnyie-tsvetyi

 

14) Марко Гейко, «Натюрморт на білому фоні», 2004. Київ, аукціонний дім «Золотое Сечение». Продана 17 березня 2015 за $ 6,500

Bezyimyannyiy5

 

15) Яна Бистрова, «Іконостас», 1989. Лондон, аукціонний дім «Phillips». Продана 9 грудня 2015 за $ 6,000

Yana-Bystrova_Iconoscope

 

16) Степан Рябченко, «Electronic Notos», 2015. Лондон, аукціонний дім Phillips. Продана 9 грудня 2015 за $ 5,000

Stepan-Ryabchenko_Electronic-Notos

 

Відомі арт-менеджери на прохання порталу «ArtsLooker» прокоментували результати арт-ринку 2015 року.

Арт-менеджер і куратор Ігор Абрамович: «Вітчизняний арт-ринок у 2015 році переживає деякий ціновий спад, колекціонери почали активно торгуватися, та більш обміркованіше підходити до інвестиційного вибору. В основному шукають зараз роботи до $ 10 тисяч, но, були і окремі випадки продаж і за більш високу ціну. Як і раніше найбільшим попитом користується живопис, але слід зазначити, що до скульптури та кераміки значно підвищився інтерес. Набирає обертів зацікавленість і до мистецтва, яке було створено за допомогою цифрових технологій, яскравим прикладом є творчість одеського молодого автора Степана Рябченка. Що стосується українського сучасного мистецтва на міжнародному арт-ринку, то воно вже зайняло свою нішу і надіємося, що вона буде тільки стабільно розвиватися».

Співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение», мистецтвознавець, експерт, куратор аукціону Олексій Василенко: «Клімат арт-ринку України, що минає, якщо говорити про комерційну складову — помірний. Не можна сказати, що результати аукціонних продажів в сегментах як класичного, так і сучасного мистецтва принципово відрізняються в ту або іншу сторону від показників минулого року. Однак якісь тенденції все ж простежити можна:

Активність професійних мистецтвознавців і критиків в області андеграундного мистецтва 1960-1980х рр., а також виставки, публікації та презентації книг в даному напрямку — в якійсь мірі активізували інтерес колекціонерів на роботи «шістдесятників». Останні торги, проведені нашим будинком «Золотое Сечение» — тому підтвердження (загальний результат продажів, включаючи пост-аукціонні — порядку 45%).

З’явилася нова хвиля покупців. При цьому інтерес їх не обмежений будь-яким конкретним напрямом або стилем.

Обсяги продажів в сегментах класичного і сучасного мистецтва (спираючись на результати аукціонних торгів і приватних продажів) цього року приблизно рівні. Середній ціновий сегмент, як такий — практично зник. Також, як і в минулому році — основні продажі року, що минає відбувалися в низькому ціновому сегменті (до $ 5.000, порядку 50-70%) і у високому ($ 15.000-20.000). Вважаю, дана модель купівельного попиту — свого роду адаптація ринку до екстремальних економічних і політичних умов і є тимчасовою. Якщо в 2016 році в країні намітиться хоч якась  стабільність, нехай навіть уявна — це однозначно позитивно вплине на всіх учасників арт-ринку і покаже зростання продажів практично миттєво, оскільки більшість колекціонерів зараз у стані stand-by, готові відновити покупку творів мистецтва при першій же можливості».

Співвласник «Mystetska Zbirka art gallery», куратор Максим Волошин: «Цей рік навпаки видався більш успішним у плані інтересу і продажів зі сторони колекціонерів ніж 2014. Ринок починає оживати. Об’єм продажів на українському арт-ринку зріс в середньому відсотків на 20-25 у порівнянні з попереднім роком. Я пов’язую це з тим, що учасники ринку звикли до факту кризи і до нових умов.  Плюс мистецтво лишається надійним довгостроковим капіталовкладенням: арт-ринок показав стійкість до кризи, і ціни на картини сучасних художників лишились сталими. 

Відкриття нашої виставки «New Perspectives: 8 Contemporary Artist from Ukraine» у Нью-Йорку пройшло дуже вдало. Ми показали серйозний проект і отримали багато позитивних відгуків зі сторони американських арт-професіоналів. Думаю, це тільки початок. На виставці цікавляться роботами Артема Волокітіна, Степана Рябченка, Романа Мініна, Михайла Деяка.

Колекціонери за кордоном звертають увагу на українське мистецтво. У нас художники показують високий клас, плюс в українському мистецтві для західного глядача є елемент екзотики, новизни. Але продажі мають більш ситуативний, ніж системний характер. Це пов’язано з тим, що українські галереї не мають змоги регулярно виставлятись на міжнародних арт-ярмарках через брак коштів. За умови потужної підтримки меценатів, колекціонерів, бізнесу у українського мистецтва є великий потенціал на міжнародній арені».

Читайте: Топ 7 найдорожчих аукціонних продажів українського мистецтва 2014 року

Директор з виставкової діяльності Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, кандидат культурології, арт-дилер, засновник Tuzov Art Group, куратор Владислав Тузов: «На мій погляд, сучасне українське мистецтво у 2015 році за останні скрутні роки було на самому піку активності. Так, ми можемо спостерігати, що у цьому році є тенденція до оживлення вітчизняної аукціонної діяльності, відкриттям нових галерей, арт-фундацій, а також довгоочікуваних продажів сучасного українського мистецтва за межами України.

В Україні поступово зростає попит на сучасне вітчизняне мистецтво, в доказ цьому є відкриті торги аукціонних домів, які активно проходили кожен місяць в кінці цього року та надали можливість побачити арт-ринок з прозорої сторони його діяльності, про що і йдеться у цьому рейтингу.

В свою чергу, хочу підкреслити активну виставкову діяльність в Україні, яку можна було спостерігати наприкінці року. Неймовірне відкриття нових мистецьких проектів, які ми бачили практично через день, а іноді подекілька проектів кожен день, надає надію сучасному українському мистецтву з шаленою швидкістю здійснювати популяризацію вже існуючих художників, а також відкривати нові імена на арт-ринку України».

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук

Share: