Фічери

Онлайн гра про українських мисткинь 60-х вже доступна

4 січня, 2021

«60. Втрачені скарби» — це мистецька інді-гра, cтворена спілкою українських аніматорів УАнімА, яка представляє глядачеві серію інтерактивних новел про художниць, що працювали в Україні в 60-х роках. Проєкт реалізується в рамках програми #UkraineEverywhere Українського інституту.

Розповіді розкриють світові творчість і життєвий шлях українських мисткинь-шістдесятниць: Алли Горської, Галини Зубченко, Любові Панченко, Галини Севрук та Людмили Семикіної. Художниці не лише підтримували дисидентський рух в Україні, за що зазнали репресій з боку радянської влади, але також своїм прикладом відстоювали феміністичні ідеали та кожна у свій спосіб боролися за права жінок.

Мистецькі ігри, як їх називають творці проєкту, розробляються на основі досліджень, роботи з архівами, серії інтерв'ю з мисткинями та їхніми сім'ями. Кожна гра унікальна і створена різними авторами в іншій стилістиці. Ігри побудовані за принципом "point-and-click". Дизайн проєкту розроблений студією BRATY Art Studio.

Наступним етапом проєкту стане реліз інтерактивної новели про українську художницю та правозахисницю Аллу Горську.

Шістдесятництво — літературно-мистецька та суспільно-політична течія серед української інтелектуальної еліти наприкінці 1950-х  — на поч. 1970-х рр., яка сформувалася в період тимчасової «відлиги» радянського режиму. Шістдесятники виступали за захист національної культури та мови. Серед найвідоміших представників руху: Василь Стус, Євген Гуцало, Алла Горська, Ліна Костенко, Василь Симоненко та ін.

УАніма — це спілка українських аніматорів, яка утворилася в березні 2017 року.
Український інститут — державна інституція у сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту  — зміцнення міжнародної й внутрішньої суб'єктності України засобами культурної дипломатії. Інститут налагоджує міжнародні культурні зв'язки між людьми та інституціями та створює можливості для взаємодії українців зі світом. 

#UkraineEverywhere — програма Українського інституту, що через онлайн-проєкти розповідає про внесок України до світової культури.
 Share: