Collecteurs — перший у світі цифровий музей приватних колекцій — представляють новий SUBSTANCE 100, щорічний список, що описує широкий спектр художників, активістів, колективів, рухів та організацій, що вносять суттєві зміни у світ.
Мета SUBSTANCE 100 — прикладом надихнути інших до соціальних, екологічних та соціально-політичних змін. SUBSTANCE 100 не відбирається за класовим принципом та не має рейтингу, радше він орієнтований на силу змін, а не на саму силу. Зрештою, SUBSTANCE 100 сподівається перенаправити функцію мистецтва у 21 столітті, вважаючи, що світ мистецтва здатний, а може й відповідальний, за активізм як сьогодні, так і для майбутніх поколінь.
Редакція ArtsLooker пропонує ознайомитись з 5 учасниками списку, з повним переліком можна ознайомитись за
посиланням.
Клер Фонтен — #Колектив, #Фемінізм, #Антикапіталізм
Клер Фонтен — колектив художників, заснований у 2004 р. Фульвією Карневале та Джеймс Торнхілл. Запозичивши своє ім’я з популярного бренду шкільних зошитів, Клер Фонтен оголосила себе “readymade artist” (запозиченою художницею) і почала розвивати версію “net-conceptual art” (мережевого концептуального мистецтва), яке часто виглядає як роботи інших людей. Працюючи в техніках відео, скульптури, живопису чи тексту, її практика постійно підіймає питання політичного безсилля та кризи чи сингулярності, які, схоже, визначають сучасне мистецтво сьогодні.
Ганс Хааке — #Художник, #Інституційна критика
Ганс Хааке — провідний представник інституційної критики, зокрема, у напрямку фінансування та пожертв, що надаються музеям та галереям. Інтерес Хааке до операційних систем реального часу спонукав його до критики сучасних соціальних та політичних систем. У більшості своїх робіт Хааке зосереджує увагу на світі мистецтва та системі обміну між музеями та корпораціями та корпоративними лідерами.
Протягом своєї кар'єри Хааке відверто говорив про демістифікацію відносин між музеями та бізнесом та їхніх індивідуальних практик. Він пише, «те, що у нас тут є — це реальний обмін капіталом: фінансовий капітал з боку спонсорів та символічний капітал з боку спонсорованого». Хааке підкреслив ідею, що корпоративне спонсорство мистецтва підвищує суспільну репутацію спонсорських корпорацій, яка для них матеріально корисна. Крім того, Хааке вважає, що обидві сторони знають про цей обмін, і, бувши художником, Хааке має намір пояснити ці стосунки глядачам. Його нещодавня оглядова виставка в Новому музеї сучасного мистецтва Нью-Йорку є свідченням довголіття та стійкості його практики та її здатності залишатися на межі критичності — як політично відвертої, так і соціально свідомої.